Вбивця колишнього прем’єр-міністра Японії звинувачує в усьому релігійну організацію «Церква об’єднання»

8 липня колишнього прем’єр-міністра Японії Сіндзо Абе застрелили на вулиці, коли він виголошував політичну промову в місті Нара. Злочинцем виявився 41-річний Тецуя Ямагамі: чоловік заявив, що розчарувався в Абе та хотів помститися релігійній організації, яку він представляє. Після шокуючого інциденту в японських соціальних мережах почав поширюватися термін Shukyo Nisei, що буквально перекладається як «релігія другого покоління» та стосується людей, чиї батьки належать до різних релігійних груп, повідомляє BBC.

Представники японської Церкви об’єднання, яку відносять до псевдохристиянських організацій, підтвердили, що мати нападника приєдналася до них у 1998 році, після того, як її чоловік покінчив життя самогубством та залишив її саму з трьома дітьми. Тецуя Ямагамі звинувачує групу в банкрутстві своєї матері.

За даними адвокатів, які представляють інтереси ймовірних жертв Церкви об’єднання, за останні п’ять років її послідовники втратили щонайменше $39 мільйонів. Однак голова організації Томіхіро Танака заперечує, що змушував її членів робити пожертви.

«Це релігійна група, яка була створена в Південній Кореї та проникла в Японію в 60-х роках. Вона має дуже складну систему заробітку. Раніше вона вже спричиняла проблеми в суспільстві через вимагання грошей за духовні послуги та організацію масових весіль, однак у політичному сенсі вона антикомуністична і близька до японських консерваторів», — зазначає журналіст Ейто Сузукі. Чоловік розповідає, що в 90-х сотні членів Церкви об’єднання безкоштовно працювали на японських законодавців.

Затриманий Тецуя Ямагамі. Фото: Ken Satomi / Yomiuri / The Yomiuri Shimbun via AFP

Ймовірний зв’язок Сіндзо Абе з організацією активно обговорювали в японському суспільстві. Вважають, що ще його дід Нобусуке Кіші, який також був прем’єр-міністром країни, зблизився з групою через спільні антикомуністичні погляди. Минулого року Абе став спікером на заході, пов’язному з релігійною групою, — вбивця політика розцінив це як доказ їхньої співпраці.

У BBC зазначають, що наразі в Японії немає законів, які б захищали дітей, чиї батьки вирішили добровільно приєднатися до релігійних організацій та жертвувати їм гроші. Адвокат Кацуомі Абе впевнений: якщо злочини Церкви об’єднання проігнорують, у майбутньому це може викликати нову хвилю насильства.

Крім того, 41-річний Тецуя Ямагамі не міг знайти постійної роботи та почувався соціально незахищеним. Такий вік у Японії називають «льодовиковим періодом зайнятості» через складнощі у працевлаштуванні. Людей, які закінчили університет та знайшли престижну роботу, японці відносять до команди «переможців», або kachi-gumi, а усіх, хто не зміг побудувати кар’єру, називають make-gumi — тими, що програли. Виходячи з цього, Тецуя Ямагамі належить до другої категорії.

Видання пише, що більшість нещодавніх насильницьких злочинів у Японії скоїли безробітні чоловіки, ображені на суспільство. Одним із найвідоміших інцидентів став «напад Джокера»: у жовтні 2021 року переодягнений чоловік підпалив вагон у токійському метро, внаслідок чого постраждали сімнадцятеро людей. Як і Ямагамі, він був безробітним та почувався відірваним від соціуму.


Фото: Wikimedia Commons

Нове та Найкраще

9 283

1 392

1 090
1 607
Більше матеріалів