В Японії розробили гіперреалістичні 3D-маски, що дозволяють «приміряти» обличчя іншої людини

Токійський магазин Kamenya Omote, який спеціалізується на продажу реквізиту для вечірок, театральних і кінопроєктів, почав виробляти тривимірні маски, що імітують людське обличчя, повідомляє Hyperallergic. Гіперреалістичні моделі дозволяють буквально приміряти на себе образ незнайомця. Відрізнити маски, надруковані на 3D-принтері, від справжнього обличчя можна лише за нерухомими губами і застиглим поглядом. Завдяки спеціальній технології знімок людини, який має високу роздільну здатність, рівномірно розміщується на пластиковій поверхні моделі.

Власник магазину Шухей Окавара розповів, що запустив проєкт ще у жовтні та отримав понад 100 заявок від людей, які були готові надати свій портрет для виробництва масок. Продукція з’явиться на прилавку Kamenya Omote навесні 2021 року. Вартість моделі складе близько $950.

Перший екземпляр, що повторює обличчя Окавари, вже доступний для замовлення на сайті магазину. Японський підприємець упевнений, що маски будуть користуватися попитом, незважаючи на високу вартість, адже вже викликали великий інтерес покупців. У майбутньому власник магазину планує урізноманітнити лінійку, використавши для виробництва моделей фото людей із різних етнічних груп.

Шухей Окавара уточнює, що він не перший, хто взявся за створення гіперреалістичних масок, але здатний налагодити масове виробництво товару і випускати близько 100 ідентичних моделей на місяць. «Багато людей хочуть мати копію власного обличчя, і ми отримуємо від них фінансову підтримку на розвиток проєкту», — каже Окавара. Він не вважає маски страшними і не вірить, що вони можуть нести загрозу. «У майбутньому реплікація особи може стати звичайним явищем. Було б цікаво, наприклад, зберегти вигляд своєї юності або міняти обличчя за бажанням», — підкреслює власник Kamenya Omote.

Нове та Найкраще

6 398

741

637
997
Більше матеріалів