Мікродози ЛСД не поліпшують креативні здібності — результати нового дослідження

Співробітники Імперського коледжу Лондона провели дослідження про вплив мікродоз ЛСД на психіку і поведінку людини, щоб з’ясувати, чи дійсно психоделіки покращують настрій і підсилюють розумові та креативні здібності, повідомляє The Guardian. Експерти дійшли висновку, що речовина позитивно впливає на загальний стан людини, але того ж результату можна очікувати і від плацебо.

«Наше дослідження підтвердило деякі ефекти, описані вченими раніше, такі як поліпшення самопочуття і відчуття задоволеності життям. Але аналогічний результат був і при прийомі учасниками тесту плацебо. Це говорить про те, що поліпшення можуть бути не пов’язані з фармакологічною дією ЛСД», — підкреслює провідний автор дослідження Балаш Сігеті.

У онлайн-дослідженні був задіяний 191 доброволець, причому раніше ці люди вже приймали препарат. Учасники слідували інструкціям експертів з приготування гелієвих капсул у домашніх умовах: одні пігулки містили мікродози ЛСД, інші — плацебо. Потім капсули потрібно було помістити в спеціальні конверти з QR-кодом і перемішати, щоб піддослідні не знали, що саме вони прийняли. Кожного дня їх опитували про стан здоров’я і пропонували пройти серію когнітивних тестів.

Як правило, учасники повідомляли про психологічний підйом через кілька годин після вживання препарату, незалежно від того, що було в конверті. Добровольці помічали підвищення концентрації, уважності, поліпшення настрою і зменшення почуття параної. Результати дослідження підтверджують, що очікування від прийому речовини і сам ЛСД давали однаково позитивний результат.

Нове та Найкраще

6 194

652

581
932
Більше матеріалів