У М’янмі виявили новий вид приматів — він перебуває на межі зникнення
У лісах М’янми виявили раніше невідомий вид приматів, який належить до роду лангурів, повідомляє BBC. Новий вид назвали Popa langur, на честь місця проживання тварин — погаслого вулкана Поупа. З мови хінді «лангур» перекладається як «довгохвостий». Тварини харчуються листям і живуть в Індії, Південно-Східній Азії та на островах Індонезії.
Вид, існування якого зафіксували тільки зараз, перебуває під загрозою зникнення: популяція Popa langur налічує всього від 200 до 250 особин. Описати вид раніше вченим не вдавалося через низьку чисельність тварин. Відкриття зробили дослідники з Німецького центру приматів і природоохоронної організації Fauna & Flora International.
Тварин відрізняють розміри черепа і сіре забарвлення хутра. Вчені впевнені, що більш докладне вивчення виду допоможе його збереженню і захисту. Згідно з генетичним дослідженням, Popa langur відділилися від інших відомих науці видів близько мільйона років тому. «Полювання — велика проблема, але більш нагальна загроза — знищення природного середовища існування тварин, воно змінюється і руйнується через втручання людини», — підкреслює німецький дослідник Крістіан Рус.
Останні 10 років уряд М’янми активно запрошує до співпраці вчених з різних країн. Це сприяло виявленню багатьох нових видів, у тому числі серед рептилій і амфібій.
Alarmingly, this newly described langur is already staring extinction in the face.
The biggest population (around 100) can be found in the vicinity of Mount Popa, an extinct volcano and pilgrimage site which provides a vital sanctuary for wildlife ?@NHM_London | @DPZ_eu
— Fauna & Flora Int. (@FaunaFloraInt) November 11, 2020