Дивіться, це — наші сусіди: Фотокнига Влада Сохіна про наслідки зміни клімату
Вчені і дослідники сходяться на думці, що зміни клімату викликані не тільки природними явищами, а й активною діяльністю людини. Чим більше ми перенавантажуємо природу, тим більше вона стає розбалансованою.
«Теплі води» Влада Сохіна — це довгостроковий фотопроєкт, який досліджує вплив зміни клімату на природу і людей у Тихоокеанському й Арктичному регіонах. Подорож фотографа почалося у 2013 році в Папуа — Новій Гвінеї, де він задокументував незаконну вирубку лісів. У 2014-му Сохін вивчав підвищення рівня моря та наслідки
У об’єктиві фотографа опинилися не тільки екологічні проблеми, а й свідчення боротьби, адаптації та надії людей, які постраждали через них. Він показував життя інупіатів та юпіків на Алясці, а також міста і села, які руйнує море. Фіксував, як вчені працюють у польових умовах, а місцеві жителі намагаються відновити свій побут.
Усе це й увійшло до книги «Теплі води», випущеної у 2021 році лише в електронному вигляді. Так вона менше впливає на навколишнє середовище, ніж якби її надрукували на папері і транспортували.
так називають коливання температури верхнього шару води в екваторіальній частині Тихого океану, яке справляє помітний вплив на клімат
Документальний фотограф британського фотоагентства Panos Pictures. Народився в Росії, жив у Португалії, зараз живе і працює в Центральній Африці. У своїх знімках фокусується на соціальній і культурній тематиці, проблемах навколишнього середовища, здоров’я та прав людини. Брав участь у Visa Pour L’Image і Head On Photo Festivals, публікувався в National Geographic, BBC World Service, The Guardian, GEO, The Atlantic, Stern, Le Monde, Esquire, Sydney Morning Herald, Marie Claire та інших виданнях. Співпрацює з ООН й іншими міжнародними організаціями.
— Для багатьох жителів Тихоокеанського регіону «зміна клімату» не просто модна фраза — це реальність. Через підвищення рівня моря, суперциклони, зміни погодних умов, берегову ерозію, танення вічної мерзлоти, знебарвлення коралів, вирубку лісів, зміни у структурі міграції тварин, а з нею і в полюванні й риболовлі найбільший регіон на планеті перебуває у великій небезпеці.
Знімки в цій книзі навмисно вибудовані за тоном розповіді, а не за географією. Фото капітана корабля, який п’є горілку під час шторму на Далекому Сході Росії, може сусідити із зображенням кладовища з Маршаллових островів, що йде під воду. Це допомагає уникнути поділу на «регіони» й «території» та підкреслити, що зміна клімату є глобальною. Незалежно від того, де ви знаходитеся, ви можете постраждати — і, ймовірно, це станеться. Зображення є універсальною мовою, тому самі фотографії ведуть розповідь.
Незалежно від того, де ви знаходитеся, ви можете постраждати — і, ймовірно, це станеться.
Подорожуючи «Теплими водами», дивіться не тільки через об’єктив, а й очима тих, хто щодня переживає кліматичну кризу. Ця книга — транспортний засіб для зустрічі з різними куточками планети і людьми, які там живуть. Вони — наші сусіди.
Фото: Влад Сохін / Panos Pictures / Schilt Publishing