В Іспанії студенти влаштували протест біля робіт Пікассо, щоб нагадати про його поводження з жінками

У Музеї Пікассо в Барселоні провели «тихий протест» перед роботами іспанського живописця, засновника кубізму та одного з найдорожчих художників в історії, щоб нагадати про його непрості стосунки з жінками, повідомляє Artnet. Акцію організувала професорка Марія Лопіс, яка викладає курс з історії мистецтва та фемінізму, разом зі студентами художньої школи Escola Massana.

Група прийшла до музею в монохромних футболках з гаслами «Пікассо — аб’юзер» і «Пікассо — тінь Дори Маар», нагадуючи про французьку художницю і фотографку, яка дев’ять років була музою живописця, часто знімала його і пережила сильну душевну кризу після їхнього розриву. Лопіс уточнила, що «тихий протест» був способом висловити свою позицію і розповісти правду про багатьох художниць, які не могли повною мірою розвивати свій творчий хист або були несправедливо забуті.

«Ми відкрито закликали Музей Пікассо визнати реальність і організувати тематичні виставки на території інституції», — говорить Марія Лопіс. Професорка підкреслює, що співробітники музею не реагували на акцію, але в інтернеті обговорення було більш активним, зокрема її учасники зіткнулися з незгодою і погрозами.

Пабло Пікассо був двічі одружений: з російською балериною Ольгою Хохловою та француженкою Жаклін Рок. Також художник мав позашлюбних дітей і перебував у стосунках з Фернандою Олів’є, Марією-Терезою Вальтер, Франсуазою Жільо та Марсель Умбер. «Він підкоряв жінок своєю тваринною сексуальністю, приручав їх, зачаровував, поглинав і ламав на своєму полотні. Він проводив багато ночей, витягуючи їхню сутність, а коли повністю висушував — позбувався їх», — написала у своїх мемуарах онука художника Марина Пікассо.

«Дуже добре, що люди виражають себе у музеї. Це місце, де повинні проводитися дискусії. Пікассо був людиною XIX століття, безсумнівно мачистом», — заявив директор установи Еммануель Гигон. Він уточнив, що зараз в інституції працюють над публічною доповіддю «Пікассо з гендерної точки зору».

Нове та Найкраще

693

38

105
150
Більше матеріалів