В Іспанії студенти влаштували протест біля робіт Пікассо, щоб нагадати про його поводження з жінками
У Музеї Пікассо в Барселоні провели «тихий протест» перед роботами іспанського живописця, засновника кубізму та одного з найдорожчих художників в історії, щоб нагадати про його непрості стосунки з жінками, повідомляє Artnet. Акцію організувала професорка Марія Лопіс, яка викладає курс з історії мистецтва та фемінізму, разом зі студентами художньої школи Escola Massana.
Група прийшла до музею в монохромних футболках з гаслами «Пікассо — аб’юзер» і «Пікассо — тінь Дори Маар», нагадуючи про французьку художницю і фотографку, яка дев’ять років була музою живописця, часто знімала його і пережила сильну душевну кризу після їхнього розриву. Лопіс уточнила, що «тихий протест» був способом висловити свою позицію і розповісти правду про багатьох художниць, які не могли повною мірою розвивати свій творчий хист або були несправедливо забуті.
Desde el curso de arte feminista de la Massana queremos reivindicar el papel de las artistas que han pasado a la historia del arte como ”mujeres de” Picasso. #picassomaltratador @escolamassana @museopicassobarcelona #apesardepicasso pic.twitter.com/75wdk6DZ0j
— Maria Llopis (@LlopisMaria) June 1, 2021
«Ми відкрито закликали Музей Пікассо визнати реальність і організувати тематичні виставки на території інституції», — говорить Марія Лопіс. Професорка підкреслює, що співробітники музею не реагували на акцію, але в інтернеті обговорення було більш активним, зокрема її учасники зіткнулися з незгодою і погрозами.
Пабло Пікассо був двічі одружений: з російською балериною Ольгою Хохловою та француженкою Жаклін Рок. Також художник мав позашлюбних дітей і перебував у стосунках з Фернандою Олів’є, Марією-Терезою Вальтер, Франсуазою Жільо та Марсель Умбер. «Він підкоряв жінок своєю тваринною сексуальністю, приручав їх, зачаровував, поглинав і ламав на своєму полотні. Він проводив багато ночей, витягуючи їхню сутність, а коли повністю висушував — позбувався їх», — написала у своїх мемуарах онука художника Марина Пікассо.
«Дуже добре, що люди виражають себе у музеї. Це місце, де повинні проводитися дискусії. Пікассо був людиною XIX століття, безсумнівно мачистом», — заявив директор установи Еммануель Гигон. Він уточнив, що зараз в інституції працюють над публічною доповіддю «Пікассо з гендерної точки зору».