Фотограф створив портрети неіснуючих людей за допомогою нейромережі

Французький фотограф Матьйо Стерн створив серію портретів людей, яких насправді не існує, за допомогою програми Dall-E 2 на основі штучного інтелекту, повідомляє PetaPixel. Технологія, яку у 2021 році розробила дослідницька лабораторія OpenAI, здатна трансформувати текстові запити у зображення.

Спочатку фотограф хотів, аби Dall-E 2 розробила образ «молодої красивої жінки в жовтому кімоно у тропічній оранжереї», однак зображення вийшло недостатньо реалістичним через брак інформації про камеру та об’єктив, які могли бути використані для створення світлини. Стерн додав до текстового опису технічні деталі й терміни, такі як «боке». За словами фотографа, найкращий результат він отримав використавши слово Graflex — назву широкоформатної плівкової камери, що вперше була випущена у 1898 році.

Експериментатор зазначив, що технологія нова і потребує допрацювання — найбільш недосконалим елементом портретів були очі потенційних моделей. Тестові зображення Стерн імпортував до фотошопу, щоб надати обличчям неіснуючих людей більшої виразності та життєподібності.

Фотограф задавав технології різні параметри, змінюючи вік, стать й етнічну приналежність моделей, а також використовуючи різноманітний реквізит: шолом астронавта чи вуха ельфа. Крім того, Стерну вдалося отримати зображення, які імітували світлини, зроблені за допомогою полароїда, колодієвої пластини та цифрової камери. «Результати експерименту абсолютно божевільні. На мою думку, це одне з найважливіших відкриттів у створенні зображень після появи цифрової фотографії», — підкреслив Стерн.

Раніше технологію Dall-E 2 застосовували для створення сюрреалістичних ілюстрацій, розширених версій картин Леонардо да Вінчі та Яна Вермера, а також розробки обкладинки для американського журналу Cosmopolitan.

Нове та Найкраще

3 637

32

30
289
Більше матеріалів