У Колумбії знайшли доісторичний наскельний живопис, який порівняли з розписом Сікстинської капели
У національному парку Чирібікете в Колумбії виявили доісторичний наскельний живопис протяжністю майже 13 кілометрів — команда археологів назвала знахідку «Сікстинською капелою древніх» через її масштаби, художню та історичну цінність, повідомляє The Independent. Малюнки віком 12,5 тисячі років в амазонському лісі знайшла британсько-колумбійська група дослідників на чолі з професором Хосе Ірьярте.
Хоча відкриття зробили ще кілька років тому, про те, що саме зображено на скелі, археологи вперше розповіли в новому шоу «Загадка джунглів: Втрачені королівства Амазонії». На малюнках видно людей, які танцюють і тримаються за руки, риби, черепахи, ящірки, а також зниклі тварини, наприклад мастодонт — доісторичний родич слона, що мешкав у Північній і Центральній Америці і вимер близько 10 тисяч років тому. «Жителі Амазонії вірили, що тварини і рослини наділені душею, що вони спілкуються і взаємодіють з людьми у дружній або ворожий спосіб через ритуали та шаманські практики, згадки про які ми бачимо на скелі», — підкреслює Хосе Ірьярте.
Фрагменти живопису відрізняються за розміром, деякі з них розташовані так високо, що їх можна роздивитися тільки завдяки дрону. На скелі намальовані люди, які займаються первісним банджі-джампінгом, стрибаючи з високих дерев’яних веж, — на думку професора Ірьярте, це пояснює, як авторам зображень вдалося розмістити їх на вершині скелі. Йдеться про декілька десятків тисяч малюнків — це одна з найбільших колекцій наскельного живопису у світі. «Щоб задокументувати їх всі, будуть потрібні покоління дослідників», — упевнений професор.
In a sensible world, this discovery - miles of 12,500 year old rock art in the jungles of Colombia- is all we would talk about today. pic.twitter.com/53Sascw4Ao
— Quentin Hardy (@qhardy) November 29, 2020
Фото: Diana Sanchez / AFP