Жовті надувні качки стали символом протестів у Таїланді

Надувні качки жовтого кольору стали маскотом демонстрацій у Таїланді. Про це повідомляє Vice.

Уперше надувні качки з’явилися на мітингах у вівторок, 17 листопада. У цей день тайські опозиціонери влаштували протест під будівлею парламенту, де повинні були прийняти низку ключових реформ з демократизації влади у країні, але в підсумку відклали голосування.

Мітингувальники передавали жовтих качок по руках над натовпом, а коли учасників протестів спробували розігнати водометами — використали надувних птахів як щити. Люди також фотографувалися з ними, піднімаючи три пальці (жест революціонерів з антиутопії «Голодні ігри» американської письменниці Сьюзен Коллінз).

Протести в Таїланді почалися в лютому цього року. Вони спрямовані проти короля Махі Вачіралонгкорна і уряду Праюта Чан-Оча, який прийшов до влади після державного перевороту в 2014-му. Відправною точкою для масових мітингів став розпуск «Партії майбутнього», що виступала проти заборони абортів, суворих правил у навчальних закладах, примусового призову до армії, заборони алкоголю, порушень прав жінок та інших актуальних тайських законів. Зараз у вуличних протестах у Таїланді беруть участь понад 82 тисяч осіб.

Нагадаємо, уряд Польщі відстрочив рішення суду щодо заборони абортів, яке викликало хвилю невдоволення у країні. А президент Туркменістану відкрив золотий пам’ятник алабаю — собаці своєї улюбленої породи.


Фото: Stringer / Anadolu Agency / Anadolu Agency via AFP

Нове та Найкраще

6 687

838

712
1 103
Більше матеріалів