Натхнення

Ось як виглядають сучасні тварини, якщо малювати їх як динозаврів

Від тварин, вимерлих мільйони років тому, можуть зберегтися лише кістки — і ми дуже приблизно здогадуємося, як ці види виглядали насправді. Щоб проілюструвати, наскільки неправильно ми зображуємо динозаврів, художник Севдет Мехмет Коземен намалював сучасних тварин так, як зазвичай малюють зниклих.

Відомо, що багато динозаврів, як і їхні нащадки птахи, були вкриті пір’ям, але фільми, енциклопедії та мультфільми досі показують їх як величезних шкірястих ящірок. Проблема в тому, що ми не можемо достовірно знати, у яких саме динозаврів було пір’я — і не тільки воно. Роги, шерсть, жир і м’язи, шкіра із забарвленням — нічого з цього не доходить до нас у вигляді викопних решток, тому ми й малюємо динозаврів як скелети, обтягнуті шкірою.

Книга All Yesterdays якраз розповідає про те, як ми бачимо динозаврів та інших доісторичних тварин. Створена палеозоологом Дарреном Нейшем і художниками Джоном Конвеєм та Севдетом Мехметом Коземеном, вона наочно показує, наскільки неправильними можуть бути наші уявлення про зовнішній вигляд істот, що населяли планету десятки мільйонів років тому. Спеціально для All Yesterdays Севдет Мехмет Коземен намалював сучасних тварин так, як ми б малювали їх, якби знайшли їхні трупи віком десятки мільйонів років, і поділився роботами з Bird in Flight.

Спробуйте дізнатися, які сучасні тварини зображені на ілюстраціях із цієї книги, — і переключіть картинку у слайдері, щоб перевірити здогад.

Baboon
baboon_William_Warby
Бабуїн. Фото: William Warby / Depositphotos
Elephant
Elephant_Ikiwaner
Слон. Фото: Ikiwaner / Depositphotos
Hornbills
Gerard Lacz batch 39 2013
Дворогі калао. Фото: Gerard Lacz / Eastnews
Rhinoceros
Black rhinoceros
Чорний носоріг. Фото: EcoPic / Depositphotos
Spidermonkey
Spider Monkey
Павукоподібна мавпа (з роду коата). Фото: Somatuscani / Depositphotos
Swans
Two Whooper Swans at courtship.
Лебеді. Фото: AndreAnita / Depositphotos
Zebra
Safari -Zebra posing and curiously looking
Зебра. Фото: tr3gi / Depositphotos


Усі ілюстрації: C. M. Kosemen

Нове та Найкраще

716

623

633
982

Більше матеріалів