Центр мистецтв Перельмана у Нью-Йорку створили з напівпрозорого мармуру

Архітектурна студія Rex створила будівлю Центру мистецтв Перельмана на території Всесвітнього торгового центру у Нью-Йорку. Фасад кубічної будівлі зробили із тонкого напівпрозорого мармуру, який вдень пропускає світло усередину, а вночі відливає бурштиновим.

Центр зводили з 2017 року. Роботи тривали довго, оскільки архітекторам довелося переробляти будівництво, почате деконструктивістом Френком Гері.

Гері мав створити споруду у своєму складному стилі. Але суперечливий зовнішній вигляд і дороговизна проєкту (розміри будівлі повинні були вдвічі перевищувати нинішні) змусили розірвати з ним контракт і передати проєктування студії Rex.

Центр мистецтв Перельмана. Фото: Brazil Photo Press / AFP
Сцена Центру мистецтв Перельмана. Фото: The Chamber Orchestra of Philadelphia / Flickr
Центр мистецтв Перельмана. Фото: DutchTreat / Wikimedia Commons

На сім колон, що залишилися від проєкту Гері, архітектори поставили кубічну споруду із трьома залами. Стіни, підлога і балкони рухомі. Завдяки гідравлічним установкам вони можуть утворювати 62 конфігурації простору. Оточує цю конструкцію стіна з мармуру, укріплена склом для звукоізоляції. Мармур обрали через його здатність пропускати світло й одночасно маскувати те, що відбувається всередині.

На проєкт витратили $500 мільйонів.

Нове та Найкраще

6 666

829

710
1 097
Більше матеріалів