У Бразилії встановили арт-об’єкт у формі гігантської вагіни — її глибина становить 6 метрів

В арт-парку на території колишнього цукрового заводу в Пернамбуку встановили скульптуру художниці Джуліани Нотарі — залізобетонну вагіну протяжністю 33 метри, повідомляє The Guardian. Робота під назвою «Діва» викликала критику з боку прихильників консервативного президента Бразилії Жаіра Болсонару і отримала підтримку лівих політиків і шанувальників сучасного мистецтва.

Скульптура, на підготовку якої знадобилося одинадцять місяців, сягає глибини 6 метрів. Над створенням ленд-арту працювали сорок чоловік. При цьому Нотарі свідомо відмовилася від використання екскаватора, тому що це не дозволило б художниці створити бажаний рельєф.

Робота, вкрита смолою червоного кольору, втілює в собі і вагіну, і рану. Скульптура покликана звернути увагу на гендерні проблеми у Бразилії. «Вона зачіпає питання про відносини між природою і культурою в нашому фалоцентричному та антропоцентричному суспільстві. Наразі ця тема стає все більш актуальною», — каже художниця. The Guardian уточнює, що вона виступає проти політики Жаіра Болсонару, якого звинувачують у нестачі толерантності, расизмі та мізогінії.

З моменту вступу на посаду президента Бразилії у 2019 році Болсонару неодноразово критикував сучасних художників, стверджуючи, що вони використовують державні кошти, «щоб торгувати комуністичним сміттям», — багато хто з них перебуває в опозиції до нинішнього уряду. На захист роботи Джуліани Нотарі висловився бразильський режисер Клебер Фільо. Він подякував художниці за те, що вона відреагувала на консервативний період в історії країни величезною вагіною.

Нове та Найкраще

6 678

834

711
1 101
Більше матеріалів