У Telegram знайшли мережу ботів, що створюють порнографічні діпфейки з фото користувачів соцмереж

У Telegram існують десятки ботів, що створюють за запитом користувачів порнографічні діпфейки. Про це йдеться у доповіді компанії з кібербезпеки Sensity, яка нарахувала більше 100 тисяч зображень реальних жінок, роздягнених догола за допомогою бота. Їхні фотографії взяті з соціальних мереж. Такому боту можна надіслати знімок будь-якої жінки, а той за лічені хвилини позбавить її одягу.

У Sensity підрахували, що за рік, з липня 2019-го по липень 2020-го, жертвами публічного роздягання стали 104 852 жінки. 70% із них — це приватні особи, фотографії яких взяті з акаунтів соцмереж. Бот і пов’язані з ним канали залучили близько 100 тисяч учасників з усього світу. Дані діпфейк-боти найбільше рекламували в соцмережі «ВКонтакте». Розслідування також показало, що деякі зображення належали неповнолітнім.

ВВС провело низку експериментів з приватними знімками за згодою їхніх власниць, але жодного разу результат не був повністю реалістичним. Так, в одному з випадків пупок жінки виявився у неї на грудях.

Для створення зображень боти використовують технологію DeepNude, яка за допомогою нейромереж може прибирати одяг з фотографії, домальовуючи частини оголеного тіла. Технологія була представлена ​​навесні 2019 року. Незабаром автори закрили проєкт, заявивши, що ситуація вийшла з-під контролю і «світ не готовий до DeepNude». Однак, як з’ясували в Sensity, відтоді вихідний код програми з’явився в інтернеті у відкритому доступі на торент-трекерах.

Нове та Найкраще

5 854

493

505
818
Більше матеріалів