Журі Bird in Flight Prize ’20 назвало переможця конкурсу

У конкурсі новаторської фотографії Bird in Flight Prize '20 перемогла фотографка з Перу Паола Хіменез Кіспе з проєктом про вбивство батька.

Сьогодні, 13 листопада, журі фотоконкурсу Bird in Flight Prize ’20 оголосило переможця. Ним стала фотографка з Перу Паола Хіменез Кіспе з проєктом «Правила сварки».

Проєкт Паоли розповідає про вбивство її батька, що сталося в 1998 році. Увесь цей час вона не знала подробиць трагедії, поки не виявила в будинку документи, які проливають світло на деталі справи. Фотографка почала відтворювати цю історію, щоб прожити ті почуття, яких не винесла б у дитинстві.

Цього року найкращий проєкт конкурсу обирало журі, до складу якого увійшли художник Арі Вершлаус, фотограф і куратор Міша Педан, фоторедакторка Аріанна Рінальдо, кураторка Музею фотографії у Кракові Агнешка Ольшевська, публіцист і фотограф Колін Панталл, фотодиректорка Financial Times FT Weekend Magazine Емма Боукетт і переможець Bird in Flight Prize ’19 Шадман Шахід.

Як зазначила фоторедакторка Bird in Flight і кураторка конкурсу Льоля Гольдштейн, на відміну від багатьох інших авторів Паола Хіменез Кіспе змогла вибудувати розповідь про особисту історію так, щоб її зрозуміли в усьому світі: «Журі оцінило підхід Паоли до наративу, те, як, поєднуючи архівні фотографії та скан-копії з сучасними кадрами, авторка намагається зрозуміти себе в період дорослішання».

Цього року журі Bird in Flight Prize розглянуло 462 заявки від авторів із 53 країн. В цілому, оцінюючи проєкти, судді відзначили широке розмаїття творчих методів, до яких звертаються фотографи в роботі над темою.

Колін Панталл: «Були дійсно сильні заявки, які охоплюють дуже широкий діапазон підходів і мов. Часто автори вдавалися до зміни матеріалів і цифрового колажу. Не всі гідні проєкти обов’язково потрапляють до шорт-листа, це необхідно підкреслити, тому що це дуже сильний шорт-лист. Я думаю, що найбільш гідними виявилися ті проєкти, які послідовно розповідали історію».

Шадман Шахід: «Роботи були надзвичайно різноманітними, і, здається, тепер фотографи дійсно розуміють і досліджують потенціал фотографічної оповіді. Це була різноманітність естетики, методів, бекграундів, яка абсолютно необхідна сьогодні».

Мета міжнародного фотоконкурсу Bird in Flight Prize — підтримати авторів, які відступають від традиційних образотворчих стандартів і шукають нові форми для розповіді історії. Головний приз конкурсу — 2 000 євро.

Нове та Найкраще

6 664

826

710
1 096
Більше матеріалів