Науковий консультант Marvel розповів, для чого потрібна фізика у супергеройських фільмах
Кліффорд Джонсон, науковий консультант кіновсесвіту Marvel, розповів про особливості роботи над супергеройськими фільмами в інтерв’ю Wired.
Фізик з Лос-Анджелеса співпрацює з Marvel за програмою The Science & Entertainment Exchange («Науково-розважальний обмін»). У 2008-му її створила Національна академія наук США, щоб допомогти голлівудським кіношникам більш правдоподібно відображати наукові аспекти в фільмах. Джонсон уже доклав руку до таких проєктів Marvel, як «Месники: Фінал», «Тор: Рагнарек», а також серіалів «Агент Картер» і «Місіс Марвел». Учений сам є фанатом коміксів.
«Спочатку я читаю сценарій, а потім у всіх місцях, пов’язаних з наукою, роблю примітки, які вважаю потрібними. Але іноді від мене просто вимагають побільше розумних слів і хочуть дізнатися, як правильно називати той чи інший термін», — розповідає Джонсон.
Наприклад, у фільмі «Тор: Рагнарек» фізик консультував знімальну групу щодо чорних дір і червоточин (космічних тунелів у просторі й часі). А для другого сезону серіалу «Агент Картер» розробив футуристичний апарат, в основі роботи якого лежить принцип дії магнітного поля. У цьому ж проєкті Джонсон підказав продюсерам кілька складних фізичних рівнянь, зображених на дошці Говарда Старка (батька Тоні Старка з «Залізної людини»). «Їх змогли зрозуміти тільки я та ще кілька людей, але це було весело», — зізнався вчений.
За словами Джонсона, коли в коміксах герої на кшталт Тоні Старка займаються наукою, складається помилкове враження, ніби вони можуть зробити що завгодно в будь-якій сфері без сторонньої допомоги. Вчений хоче змінити таке уявлення, оскільки впевнений, що наука — це командна робота.
Фото: Lok Mickey / Imaginechina / Imaginechina via AFP