Влада Ямайки хоче отримати компенсацію від Великої Британії за работоргівлю

Влада Ямайки планує запросити у Великої Британії компенсацію за трансатлантичну работоргівлю в колоніальний період, повідомляє Reuters. Ініціатива належить члену парламенту Майку Генрі, який представив колегам відповідну петицію. «Я роблю це, тому що все життя боровся проти рабства, яке дегуманізувало людське життя», — підкреслив Генрі.

Як і іспанці, британці насильно вивозили африканців для роботи на плантаціях цукрової тростини, бананів та інших культур. Ямайка стала британською колонією у 1655-му і здобула незалежність лише в 1962 році. Зараз країна є частиною Співдружності націй, главою якої залишається королева Єлизавета II.

«Ми сподіваємося на компенсацію в будь-якому форматі, якщо це гарантує, що ми доб’ємося справедливості та відшкодуємо збитки, завдані нашим африканським пращурам. Вони були виселені зі свого дому і зазнали безпрецедентних звірств у Африці, виконуючи примусову працю на благо Британської імперії», — заявила Олівія Грейндж, міністерка спорту, молоді та культури Ямайки. На територію острівної держави насильно перевезли близько 600 тисяч африканців. Усього, за даними ООН, від трансатлантичної работоргівлі постраждали 15 мільйонів людей.

Велика Британія запровадила заборону на работоргівлю у 1807 році, але офіційно не скасовувала практику до 1834-го. Щоб компенсувати рабовласникам втрату працівників, британський уряд узяв позику у £20 мільйонів і завершив виплати тільки у 2015 році. На думку Майка Генрі, Ямайка повинна отримати репарації в розмірі £7,6 мільярда, що на сьогоднішній день еквівалентно сумі, отриманій рабовласниками. Петиція буде передана генеральному прокурору, після чого її можуть направити британській королеві.


Фото: Wikimedia Commons

Нове та Найкраще

8 598

1 108

905
1 365
Більше матеріалів