Фільм «20 днів у Маріуполі» покажуть на фестивалі Docudays UA
Фестиваль документального кіно Docudays UA оголосив учасників національного конкурсу «Docu/Україна». До програми включили фільми «20 днів у Маріуполі» (режисер Мстислав Чернов), «Король Лір: як ми шукали любов під час війни» (Дмитро Грешко), «День незалежності» (Володимир Тихий), «Залізні метелики» (Роман Любий) і «Крихка пам’ять» (Ігор Іванько). Розповідаємо про кожен із них.
«Образ майбутнього — це те, що нам варто уявляти й втілювати вже зараз».
— Docudays UA (@DocudaysUA) May 9, 2023
Утім, неможливо створювати образ майбутнього, не пам’ятаючи минулого. Допомогти з цим завданням береться цього року національний конкурс DOCU/УКРАЇНА: https://t.co/q0vkGqDe73 pic.twitter.com/lPy7IMAf8Z
Картина «20 днів у Маріуполі» документує початок російського вторгнення у Маріуполі, де автор Мстислав Чернов перебував разом із фотографом Євгеном Малолєткою і продюсеркою Василісою Степаненко. Протягом майже трьох тижнів вони знімали обстріли міста, роботу лікарів та численні жертви серед мирного населення. Стрічка вже отримала приз глядацьких симпатій на кінофестивалі «Санденс», а троє журналістів — Пулітцерівську премію за свою роботу.
Фільм Дмитра Грешка «Король Лір: як ми шукали любов під час війни» розповідає про переселенців і переселенок, які опинилися в Ужгороді та під керівництвом місцевого режисера ставлять шекспірівську трагедію.
У стрічці «День незалежності» Володимир Тихий знову використовує прийом побудови сюжету в межах одного дня, як і у попередньому фільмі «День українського добровольця». «День незалежності» — це один день народу, що складається з різних реальностей незнайомих між собою людей із різних куточків країни.
«Залізні метелики» Романа Любого відтворює картину збиття малайзійського літака рейсу MH17 у 2014-му, фокусуючись на брехливій російській пропаганді. Фільм поєднує у собі архівні кадри, уривки зі справ та фрагменти телеефіру, інтервʼю, документальні спостереження, елементи перформансу та анімацію.
«Крихка пам’ять» Ігоря Іванька — інтимне сімейне кіно, яке було створене без прив’язки до війни. Режисер фіксує втрату пам’яті свого діда, відомого оператора Леоніда Бурлаки, переосмислюючи вплив радянської кіноіндустрії на його сім’ю та на країну в цілому.
Цьогорічний Docudays UA стане двадцятим. Він відбудеться 2—8 червня у київському кінотеатрі «Жовтень» та онлайн на платформі Docuspace. Концепція фестивалю — «Образ майбутнього». Придбати абонемент можна тут.