Натхнення

Голі ледацюги: Що не увійшло до еротичного календаря з чоловіками

В Одесі випустили еротичний календар на 2023 рік з оголеними художниками — «Голі богемні ледацюги». Гроші від продажу вже передали на потреби жінок у лавах Збройних сил України. Автор календаря Денис Недолуженко розповів Bird in Flight про ідею календаря та показав світлини, які туди не увійшли.
Денис Недолуженко

Одеський художник.

— Ідея створити тематичний благодійний календар з’являлася у мене кожного року. Наприклад, колись я збирався робити календар, щоб урятувати Куяльницький лиман, який пересихає. Цього разу за реалізацію я з приятелем — художником Ярославом Войцеховським узявся ще в листопаді. Чому оголені саме чоловіки? Бо гроші від продажу календаря ми вирішили передати жінкам, які служать у ЗСУ. А якщо це подарунок для жінок, то позувати мали чоловіки.

Роботу планували завершити 1 грудня, але ми катастрофічно не встигали. Відверто кажучи, ми з Ярославом почали вагатися, чи варто його взагалі друкувати. Незадовго до цього вийшов той календар «5 каналу» з оголеними жінками. Ми боялися, що нашу ідею сприймуть як відповідь на нього, хоча це не так. Проте все ж вирішили спробувати.

Усі моделі на фотографіях — художники або представники креативних професій, вони здавалися мені доволі розкутими. Дехто навіть був постійним відвідувачем нудистських пляжів. Але навіть їх довелося вмовляти — багато хто переживав через те, який вигляд матиме у кадрі.

Усі моделі на фотографіях — представники креативних професій, вони здавалися мені доволі розкутими. Але навіть їх довелося вмовляти

Ми отримали полярні реакції. Чимало людей дякували у коментарях, а одеська арт-критикиня Ута Кільтер узагалі зраділа, що нарешті побачила фотографії оголених чоловіків, а не жінок. Але були й ті, кому щось не сподобалося: то чоловіки не у спортивній формі, то у занадто спортивній; то неголені, то без вусів. Одне слово, всім не догодиш. Але в цілому я задоволений розголосом. Ми надрукували 50 календарів, сподівалися вийти в нуль та передати захисницям бодай пару тисяч гривень. У результаті вдалося зібрати 10 тисяч, які я вже передав. Тепер думаю надрукувати ще одну партію, бо зараз багато охочих купити його.

Нове та Найкраще

644

575

600
917

Більше матеріалів