Фотопроєкт

Ще одна історія кохання: Як фотографія лікує травми

Карла Хіральдо Воло за допомогою фотографії відтворила інтимні моменти, які вона проживала з колишнім хлопцем. Так вона змогла оговтатися від його зради.
Карла Хіральдо Воло

Фотографка. Народилася в Домініканській Республіці, більшу частину життя провела у Франції. Вивчала дизайн у Школі мистецтв Конде у Парижі, а також фотографію у Лозаннській школі мистецтв (ECAL). Живе і працює в Лозанні, Швейцарія.

— У мене є родичі-фотографи, а батько музикант, тому мистецтво й культура завжди були присутні в нашому домі. Проте головною рисою нашої сім’ї були нетрадиційні історії та значущі подорожі, і це теж лишилося зі мною. Після навчання я займалася мистецькою практикою та зрештою обрала фотографію своїм основним медіа.

Я була разом із X рік. Про його стосунки з іншою жінкою я дізналася під час телефонної розмови, яка відбулася в розпал наших відносин. Це був момент глибокого шоку, схожий на той, коли чуєш по телефону, що хтось, кого ти любиш, щойно помер.

псевдонім для збереження анонімності експартнера

Ідея проєкту виникла у мене на виставці «Пісні кохання» в Європейському домі фотографії у Парижі. Вони запросили фотографів дослідити особисте життя та досвід через свою роботу.

Моїм початковим наміром було створити романтичне та радісне дослідження кохання, зосередженого на X. Однак, дізнавшись про його зраду, я перетворила проєкт на спосіб опрацювати власні почуття, одужати й повернути собі свою історію.

Дізнавшись про його зраду, я перетворила проєкт на спосіб опрацювати власні почуття.

Рішення використати актора для зображення X мало кілька причин. Таким чином я прагнула захистити його анонімність юридично й емоційно, але разом з тим я не хотіла давати йому головну роль у проєкті. Крім того, це дозволило мені дистанціюватися від болісних спогадів, пов’язаних із ним.

Повторне відвідування кожного місця, ретельна підготовка кожної сцени та приділення пильної уваги кожній деталі — і в результаті ми разом з актором створили близько 300 знімків.

Подобається матеріал? Підтримай нас фінансово

Ще однією метою проєкту було поставити під сумнів звичні уявлення про кохання та стосунки. Сподіваюся, мій особистий досвід спонукатиме до роздумів про те, як хибно може відображатися реальність у фотографіях. Також я хотіла показати зв’язок між двома жінками, які постраждали від однієї людини, аби викликати емпатію і почуття солідарності.

Сподіваюся, мій особистий досвід спонукатиме до роздумів про те, як хибно може відображатися реальність у фотографіях.

Проєкт був дійсно важливим для мого одужання. Він допоміг мені позбутися болю і поглянути на події як на вигадку, а не як на травматичну реальність. Це дало мені силу повернути контроль над своїм життям та протистояти труднощам.


Замовити фотокнигу Another Love Story можна за посиланням

Нове та Найкраще

737

635

639
990

Більше матеріалів