Окружний суд скасував нову редакцію українського правопису
Окружний адміністративний суд Києва скасував постанову Кабінету міністрів про затвердження нової редакції «Українського правопису», повідомив адвокат одного з позивачів Дмитро Ільченко.
Він заявив, що уряд не має права змінювати правопис і саме це послужило підставою для позову. Адвокат також стверджує, що в «мовній комісії» були суттєві суперечки і вона не розробляла правопис у тій редакції, яку схвалив Кабмін.
Окружний адмінсуд підтвердив, що виніс відповідне рішення. «Кабінет міністрів України при прийнятті зазначеної постанови діяв за межами своєї компетенції і з порушенням законодавства, що регулює порядок прийняття нормативно-правових актів», — йдеться в заяві. Рішення суду набирає чинності після розгляду апеляції, якщо її подадуть.
У травні 2019 року уряд схвалив новий український правопис, який слід використовувати в усному мовленні і на письмі. Серед основних змін — можливість застосовувати фемінітиви, нові правила написання слів іншомовного походження і числівника «пів» з іменниками: наприклад, замість «автор» — «авторка», замість «прес-конференція» — «пресконференція», замість «півгодини» — «пів години». Пізніше мати учениці 7-го класу однієї з херсонських шкіл оскаржила постанову Кабміну. Після цього до Окружного адмінсуду надійшов ще один позов від організації «Правова держава». Обидва провадження об’єднали в одне.