Іспанський інженер зібрав для своєї бабусі пристрій, завдяки якому можна відправляти повідомлення у телеграм
Старший інженер компанії Codice Software з Іспанії Мануель Лусіо Далло винайшов спеціальний пристрій для обміну повідомленнями в месенджері Telegram — новинка за своїм принципом роботи схожа на телефонний комутатор. Іспанець зібрав механізм для своєї 96-річної бабусі. Він назвав це пристосування Yayagram — yaya в перекладі з кастильского діалекту означає «бабуся», повідомляє The Verge.
Hello world! I want to share with you a device I made, its name is "Yayagram", a machine that helps our beloved elders to keep communicating with their grandchildren . How? Let me open a thread to give you all the details of this contraption. pic.twitter.com/e5Nix3mvU7
— Manu (@mrcatacroquer) April 25, 2021
Щоб відправити повідомлення, користувач Yayagram повинен підключити кабель до роз’єму поруч з ім’ям одержувача. Говорити потрібно у вбудований мікрофон, утримуючи кнопку запису. Одержувачу при цьому надходить у телеграмі звичайне голосове повідомлення. А коли оператор Yayagram отримує текстове повідомлення, воно роздруковується за допомогою вбудованого принтера.
— Manu (@mrcatacroquer) April 25, 2021
Далло розповів, що вирішив створити Yayagram через локдаун, викликаний пандемією коронавірусу. «Бабуся живе з моїми батьками, і я часто бачуся з нею. Але через обмеження пересування, пов’язані з COVID-19, велика частина родини не може її навідувати. Я вважаю, що це допоможе поліпшити спілкування», — написав Далло на своїй сторінці у твіттері.
Іспанець також зазначив, що у його бабусі проблеми зі слухом, тому їй складно спілкуватися телефоном або через відеозв’язок. А Yayagram дозволяє жінці похилого віку самостійно записувати і отримувати повідомлення. За словами Далло, завдяки цьому винаходу його бабуся може спілкуватися з онуками і це надає їй сил.
And, what happens when you send a text message back to your Granny? Well, the Yayagram prints it on thermal paper so they can touch it and read it, like the old telegrams. pic.twitter.com/ljcRkBaBIM
— Manu (@mrcatacroquer) April 25, 2021
Раніше студентка з Іспанії Джудіт Джиро Беннет винайшла домашню лабораторію з діагностики раку грудей на ранніх стадіях. Пристрій The Blue Box («Блакитна коробка») має стати альтернативою традиційним методам діагностики раку грудей, які вважаються тривалими, болісними і дороговартісними. Для тесту за допомогою The Blue Box необхідний лише зразок урини, який потрібно завантажити на свій пристрій.