«Громадянин Кейн» позбувся найвищого рейтингу на Rotten Tomatoes через рецензію 80-річної давнини

Рейтинг фільму «Громадянин Кейн» на сайті-агрегаторі рецензій Rotten Tomatoes більше не є найвищим. Кінорейтинг стрічки знизився до 99% після того, як у березні сайт додав негативний відгук. Цей огляд опублікувала газета Chicago Tribune майже 80 років тому — 7 травня 1941-го, повідомляє IndieWire. «Громадянин Кейн» режисера Орсона Веллса вважається найвеличнішим із фільмів, що коли-небудь були створені.

Стаття Chicago Tribune — 116-а рецензія, додана до «Громадянина Кейна» на Rotten Tomatoes. Матеріал став єдиним оглядом з негативною оцінкою культової картини. Публікація вийшла під псевдонімом Мей Тіні та супроводжувалася заголовком «„Громадянин Кейн“ не зміг підкорити критиків як найбільший з коли-небудь знятих фільмів».

Стаття з’явилася через кілька днів після виходу «Громадянина Кейна» на екрани в 1941 році. Авторка матеріалу назвала стрічку провалом і розкритикувала візуальні ефекти фільму у стилі нуар. Говорячи про картину, Мей Тіні написала: «Вона цікава. Вона інша. Насправді, вона настільки химерна, що може стати музейним експонатом». На думку авторки огляду, через те, що режисер пожертвував простотою на користь ексцентричності, фільм втратив родзинку і розважальну цінність.

Rotten Tomatoes вирішив опублікувати статтю Chicago Tribune у рамках запуску архівного центру — в ньому сайт збирає надруковані у ЗМІ рецензії на класичні та історичні фільми. Крім «Громадянина Кейна» Rotten Tomatoes переглянув рейтинги таких картин, як «Вечір в опері», «Подвійна страховка», «Жертва», «Дівчата в уніформі», «Брудна дюжина» і «Гільда». Для архівного проєкту сайт також зібрав рецензії на 100 втрачених фільмів.

Глядачі і критики знову звернули увагу на шедевр Веллса після виходу у 2020 році стрічки «Манк» Девіда Фінчера. Її головним героєм є сценарист «Громадянина Кейна» Герман Манкевич, роль якого виконав англійський актор Гері Олдмен. «Манк» номінувався на кінопремію «Оскар» у десяти категоріях і переміг у двох із них — «Найкраща операторська робота» і «Найкраща робота художника-постановника». У результаті картина Фінчера отримала більше «Оскарів», ніж сам «Громадянин Кейн». Стрічку Веллса нагородили тільки за найкращий сценарій, а в боротьбі за звання найкращого фільму «Громадянин Кейн» програв сімейній драмі Джона Форда «Якою зеленою була моя долина».


Фото: Wikimedia Commons

Нове та Найкраще

4 932

156

303
541
Більше матеріалів