Римська галерея виставила підробки під старовину Дем’єна Герста поруч із роботами Караваджо і Рафаеля

У римській галереї Боргезе виставлені роботи англійського художника Дем’єна Герста із серії «Скарби з місця аварії „Неймовірного“». Це стилізовані під старовину скульптури з хитромудрою та неправдивою передісторією, повідомляє Artnet News. Роботи Герста стоять поруч із шедеврами епохи Відродження і бароко. До колекції галереї Боргезе входять, зокрема, картини Караваджо, Рафаеля, Рубенса і Тіціана, а також скульптури Джованні Лоренцо Берніні.

Читайте також: Підробка за мільйон доларів: 5 причин вважати Герста генієм

За словами керівництва галереї, експозиція робіт Герста відображає прагнення до розмаїття, якого дотримувався засновник музею кардинал Шипіоне Боргезе. Міністр культури Даріо Франческіні заявив, що відкриття виставки англійського художника має дати початок «новому відродженню Італії». Країна намагається оговтатися після пандемії коронавірусу, що не лише забрала тисячі життів, а й істотно обмежила потік туристів.

Скульптури Герста виготовлені з дорогих матеріалів: бронзи, гірського кришталю, каррарського мармуру і малахіту. Згідно з легендою, вік статуй становить близько 2 тисяч років. Вони нібито були виявлені у 2008-му на борту затонулого біля берегів Африки корабля. За словами художника, саме тому на деяких роботах є корали і черепашки. На стримінговому сервісі Netflix навіть вийшов псевдодокументальний фільм, в якому розповідається історія «відновлення» скульптур.

Серія «Скарби з місця аварії „Неймовірного“» обійшлася Герсту у $65 мільйонів. Роботи були вперше представлені у Венеції у 2017 році та отримали неоднозначні відгуки.

Герст — найбільш знаменитий представник групи Young British Artists, яка домінує на арт-сцені з 1990-х. За оцінками Sunday Times, він є найбагатшим британським художником: у 2020 році його статки становили $384 мільйони. Смерть — центральна тема в роботах Герста. Найбільш відома його серія — Natural History, яка являє собою мертвих тварин у формальдегіді.

Нове та Найкраще

8 869

1 201

973
1 462
Більше матеріалів