У Франції противники нових заходів по боротьбі з COVID-19 розгромили два центри вакцинації

Жителі Франції, незадоволені запровадженням нових правил для боротьби з пандемією коронавірусу, розгромили два центри вакцинації. Медичний заклад у комуні Ланс-ан-Веркор біля міста Гренобль розмалювали графіті та залили водою з пожежних шлангів. Ще одну клініку, розташовану в комуні Юррюнь неподалік міста Біарріц, підпалили. У результаті будівля частково зруйнована, повідомляє ВВС.

17 липня у країні пройшли масові протести, в яких взяли участь понад 100 тисяч осіб. Демонстранти виступали проти запровадження урядом нових заходів, спрямованих на боротьбу з COVID-19. Ці правила передбачають обов’язкову вакцинацію медичних працівників, а також вимогу мати щеплення від коронавірусу для тих, хто хоче відвідувати громадські місця. Протестувальники звинуватили уряд президента Еммануеля Макрона в порушенні їхніх свобод.

Понад 111 тисяч жителів Франції померли від коронавірусу за час пандемії, що завдало серйозної шкоди економіці країни. Зараз влада намагається приборкати поширення штаму дельта, який викликає різке збільшення випадків госпіталізації. Група вчених, яка консультує французький уряд, попередила, що найближчими місяцями країну захопить четверта хвиля COVID-19.

Лише половина населення Франції отримала першу дозу вакцини від коронавірусу, а два щеплення зробили менше 40% жителів. Опитування показують, що багато французів не наважуються на вакцинацію.

Нове та Найкраще

247

96

286
181
Більше матеріалів