Facebook приніс вибачення Педро Альмодовару за цензуру постера із зображенням соска

Компанія Facebook, що володіє Instagram, принесла вибачення іспанському режисеру Педро Альмодовару за блокування постера до його нового фільму «Паралельні матері». На постері зображений сосок, з якого витікає крапля молока. Автор зображення графічний дизайнер Хав’єр Хаєн заявив, що платформі має бути соромно за спроби цензури, передає BBC.

Читайте також: Свободу соску: як дівчата борються за рівноправ’я

Фільм «Паралельні матері» буде показаний на відкритті Венеційського кінофестивалю 1 вересня. Пенелопа Крус зіграла у стрічці одну з двох жінок, чиї життєві шляхи перетинаються в пологовому будинку. На рекламному постері картини зображене око, де замість зіниці — сосок, а замість сльози — молоко. Коли стало відомо, що інстаграм видаляє рекламу фільму, деякі користувачі почали активно публікувати постер у своїх профілях. Хав’єр Хаєн подякував людям за підтримку. Представники Facebook заявили, що зробили виняток для постера через «чіткий художній контекст».

Зараз у соціальній мережі заборонена реклама із зображенням оголеної натури, навіть якщо вона не носить сексуального характеру. Виняток становлять тільки фотографії жінок, які годують груддю, і зображення постмастектомічних рубців.

У 2019 Facebook заборонив Женевському художньому музею рекламувати майбутню виставку «Цезар і Рона», використовуючи зображення двох статуй — напівоголеної Венери і голого чоловіка, який стояв на колінах. Влітку 2018-го модератори видалили пости Фламандського бюро туризму з картинами Рубенса, а раніше вибачилися за те, що соцмережа заблокувала зображення статуетки «Венера Віллендорфська». Скульптуру, вік якої — 29 з половиною тисяч років, визнали «порнографічною».


Фото: Robyn Beck / AFP

Нове та Найкраще

6 192

652

581
932
Більше матеріалів