У Єгипті виявили стародавнього кита з чотирма лапами — його назвали на честь Анубіса

Єгипетські палеонтологи виявили скам’янілості пращура сучасних китів і назвали його на честь давньоєгипетського бога смерті Анубіса. Дослідження опубліковане в журналі Proceedings of the Royal Society B: Biological Sciences, передає LiveScience.

Знайдений вид стародавнього кита отримав назву Phiomicetus anubis завдяки своєму страхітливому вигляду, а також черепу, що нагадує голову Анубіса — давньоєгипетського бога смерті: його зображували як людину з головою шакала. Хижак вагою 600 кілограмів і завдовжки три метри жив на Землі 43 мільйони років тому, ходив по суші та плавав у воді, мав потужну щелепу, якою легко розгризав здобич — крокодилів і дрібних ссавців.

«Гадаю, це був „бог смерті“ для більшості тварин, що мешкали поруч із ним», — сказав провідний автор дослідження Абдулла Гохар, аспірант палеонтології хребетних в Університеті Мансури в Єгипті.

Проаналізувавши рештки кита, вчені дійшли висновку, що хижак — найбільш ранній представник групи напівводних китів Африки. Дослідники відзначають, що хоча сучасні кити й живуть у воді, їхні пращури почали своє існування на суші та поступово перетворилися на морських істот. Найраніший із відомих китів, Pakicetus attocki розміром із вовка, жив близько 50 мільйонів років тому на території сучасного Пакистану. Нове відкриття проливає світло на еволюцію китів.

Палеонтологи виявили скам’янілі рештки Phiomicetus anubis ще у 2008 році під час експедиції до єгипетської оази Ель-Файюм. Район відомий своїми скам’янілостями морських мешканців, у тому числі морських корів і китів, що відносяться до еоценової епохи (від 56 до 33,9 мільйона років тому). Однак ідентифікувати рештки вдалося тільки зараз. Це перший випадок, коли близькосхідні вчені виявили, науково описали та назвали новий вид викопних китів.

Нове та Найкраще

8 597

1 107

905
1 365
Більше матеріалів