Верховний суд Китаю визнав незаконною систему «996». Вона призводила до перепрацювань і навіть смертей

Верховний суд Китаю визнав незаконною роботу у форматі «996» — з 9:00 до 21:00 шість днів на тиждень. Про це повідомляє Reuters.

У документах зафіксовано, що одна з фірм просила співробітників підписати угоду про відмову від оплати понаднормових. У іншому випадку працівник ЗМІ знепритомнів у туалеті офісу о 5:30 ранку, перед тим як помер від серцевої недостатності. Суд постановив, що смерть була пов’язана з роботою, і вимагав, щоб компанія виплатила родині жертви близько $62 тисяч.

Робота за принципом «996» особливо популярна серед персоналу китайських технологічних компаній і навіть вважається почесною. Американський мільярдер Майкл Моріц називав це конкурентною перевагою Китаю перед США. Термін «996» з’явився у 2016 році. Таку систему для своїх співробітників уперше застосував рекламний сайт 58.com. Незабаром подібну практику освоїли у більшості китайських компаній, серед яких Huawei та Alibaba Group. «Працювати 996 — величезне щастя. Якщо ви хочете прийти до Alibaba, ви повинні бути готові працювати по 12 годин на день. Інакше навіщо взагалі сюди приходити?» — цитує Bloomberg засновника Alibaba Джека Ма.

У 2019 році в Китаї стали критикувати систему «996». Тоді кілька програмістів звернулися до GitHub з вимогою заборонити стартапам, обвинуваченим у жорстокому поводженні зі співробітниками, використовувати їхній відкритий вихідний код. Минулого місяця компанія ByteDance, що володіє TikTok, офіційно оголосила про відмову від понаднормової роботи на вихідних.

Бізнесмен сидить із закинутою головою і заплющеними очима. Фото: James Hardy / AltoPress / PhotoAlto via AFP

Нове та Найкраще

6 494

772

658
1 037
Більше матеріалів