Фотограф Євген Нікіфоров вийшов з-під цілодобового домашнього арешту

У понеділок, 6 вересня, завершився термін запобіжного заходу для українського фотографа Євгена Нікіфорова, який залишається підозрюваним у справі про смертельну ДТП в Одеській області. Про це сам Нікіфоров написав у фейсбуці.

За словами фотографа, сторона звинувачення більше не подавала до суду клопотань про продовження запобіжного заходу, при цьому слідство у його справі триває. Нікіфоров підрахував, що провів під цілодобовим домашнім арештом 128 днів, ще 47 днів — під нічним домашнім арештом, а також три доби був у СІЗО. Фотограф повідомив, що від сьогодні повертається до роботи і звичайного життя.

Українського фотографа Євгена Нікіфорова, автора книги Decommunized: Ukrainian Soviet Mosaics, підозрюють у наїзді на людину в березні поточного року. У поліції стверджують, що Ігор Буздужа з села Василівка Одеської області помер у результаті ДТП. Того дня, 14 березня, Нікіфоров разом із братом Вадимом робив фотографії для проєкту про експериментальні села. Вадим Нікіфоров розповів «Забороні», що під час зйомки до них підійшли двоє п’яних чоловіків. Один із них ударив фотографа, а інший відчинив дверцята автомобіля і засунув голову до салону. Євген Нікіфоров сів у машину, здав назад, а чоловік почав бігти по ходу руху. Спочатку він біг асфальтом, а потім відпустив дверцята автомобіля.

5 квітня Одеський апеляційний суд помістив фотографа під цілодобовий домашній арешт. Нікіфорову закидають частину 2 статті 286 Кримінального кодексу України — порушення правил дорожнього руху, що спричинило смерть потерпілого. Санкція передбачає позбавлення волі від 3 до 8 років.

Нове та Найкраще

6 472

766

653
1 030
Більше матеріалів