«Сатанинський храм» оскаржив заборону на аборти, яка почала діяти в Техасі

Американська релігійна організація «Сатанинський храм» звернулася до Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США з проханням дозволити парафіянкам доступ до ліків для переривання вагітності. Таким чином група хоче оскаржити заборону на аборти після шести тижнів вагітності, яка почала діяти в Техасі, пише Insider.

«Сатанинський храм» посилається на закон про відновлення релігійних свобод 1993 року, який дозволяв індіанським шаманам вживати галюциногенні речовини під час своїх обрядів. У організації стверджують, що аборт — засноване на вірі право, а препарати для переривання вагітності є частиною цього священного ритуалу.

З 1944 року у США діє Церква корінних американців, що практикує вживання галюциногенного кактуса пейотль із культово-церемоніальною метою. У всіх інших випадках вирощування і вживання даної рослини у США заборонено.

«Сатанинський храм» — американська група громадських активістів із Массачусетса, що має статус релігійної організації і використовує сатанинську символіку для пропаганди соціальної справедливості та секуляризму. Група займається громадською діяльністю і критикує відносини між державою і християнськими об’єднаннями. За словами представників групи, Сатана — не надприродна істота, а літературний образ, що символізує «вічного бунтівника» проти свавілля влади і соціальних норм.

1 вересня в Техасі вступив у силу закон, що забороняє жінкам робити аборт після шести тижнів вагітності. Він дозволяє будь-якому американцю подати до суду не лише на лікарів, які зробили аборт пізніше за встановлений термін, але і на всіх, хто цьому сприяв, у тому числі на членів родини або священнослужителів.


Фото: Joseph Prezioso / AFP

Нове та Найкраще

159

27

94
665
Більше матеріалів