У бухті Нью-Йорка встановили 24-метрову скульптуру «Душа води»

На набережній річки Гудзон у місті Джерсі-Сіті встановили скульптуру «Душа води» (Water’s Soul) барселонського художника Жауме Пленса. Об’єкт заввишки 24 метри являє собою подовжену голову жінки з заплющеними очима, яка притискає вказівний палець до губ. Офіційне відкриття відбудеться в четвер, 21 жовтня, пише Reuters.

Пленса створив скульптуру у своїй барселонській студії на замовлення американських девелоперів, після чого роботу доставили у США. Виріб із поліефірної смоли, скловолокна та мармурового пилу встановлений у шести кілометрах від статуї Свободи і обернений обличчям до Нижнього Манхеттену. За словами 66-річного Жауме, його творіння закликає помовчати і прислухатися до шуму води, яка говорить із нами. «У багатьох своїх роботах я прошу глядача: заплющте очі й зазирніть усередину себе, тому що там прихована дивовижна кількість краси», — зазначає скульптор. Він вважає, що найкращий краєвид на «Душу води» — з річки.

Це не перший твір Пленса на території США. Його скульптури в різні роки з’являлися у штатах Іллінойс, Массачусетс, Міссурі та Нью-Йорк. Одна з найвідоміших — фонтан «Краун» у чиказькому Міленіум-парку. Це відеоінсталяція із зображенням двох облич, розміщена на екранах, з яких вихлюпується вода.

У вересні мексиканський художник-гіперреаліст Рубен Ороско встановив на річці в Більбао скульптуру у вигляді голови дівчинки, щоб ініціювати дискусію про вплив людини на навколишнє середовище.

Нове та Найкраще

4 952

159

303
545
Більше матеріалів