Мінкульт звернеться до Netflix через карикатурний образ українки у серіалі «Емілі в Парижі»

Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко назвав карикатурним зображення українки у серіалі «Емілі в Парижі», що виходить на Netflix. Чиновник пообіцяв передати зауваження Мінкульту керівництву стримінгової платформи.

Йдеться про четверту серію другого сезону. У ній головна героїня Емілі знайомиться на курсах французької мови з киянкою Петрою, яка приїхала до Парижа. Дівчата вирушають разом на шопінг, щоб попрактикуватися у французькій. Під час примірки Петра каже, що любить усе безкоштовне, після чого вони виходять із крамниці з речами, не заплативши за них. На вулиці Емілі заперечує, що так чинити не можна, і пропонує повернути вкрадене. Тоді українка відповідає: «Ти шо, здуріла? Я не можу такого зробити, мене ж за це депортують».

Ткаченко вважає, що показаний образ українки є карикатурним, неприйнятним й образливим. «Такими бачитимуть українців за кордоном? Які крадуть, хочуть отримувати все безоплатно, бояться депортації? Так не має бути. Направлю текст нашої позиції „Нетфліксу“», — зазначив міністр. За його словами, Netflix добре знайомий з Україною. Як приклад він навів створений сервісом фільм «Останній найманець», нагадавши, що більшість паризьких вулиць, показаних у ньому, знімали в Києві.

Перший сезон «Емілі в Парижі» вийшов у жовтні 2020 року. Його автор — Даррен Стар, відомий створенням таких серіалів, як «Беверлі-Хіллз, 90210», «Мелроуз Плейс» і «Секс у великому місті». У жовтні Netflix запустив українську версію платформи, а також створив україномовні сторінки у Facebook та Instagram.

Нове та Найкраще

6 544

789

679
1 051
Більше матеріалів