Netflix відповів міністру культури з приводу образу українки у серіалі «Емілі в Парижі»

Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко повідомив, що отримав відповідь від стримінгового сервісу Netflix на свій лист щодо карикатурного зображення українки у серіалі «Емілі в Парижі». Про це чиновник розповів виданню dev.ua.

Ткаченко не став розкривати подробиць, зазначивши, що відповідь Netflix була досить дипломатичною. «Подякували за зворотний зв’язок. Але про стурбованість українських глядачів зображенням українки почули. Домовилися, що у 2022 році будемо у тіснішому контакті, щоб запобігти подібним випадкам», — сказав міністр. За його словами, ця ситуація порушує питання іміджу України за кордоном.

Йдеться про четверту серію другого сезону. У ній головна героїня Емілі знайомиться на курсах французької мови з киянкою Петрою, яка приїхала до Парижа. Дівчата вирушають разом на шопінг, щоб попрактикуватися у французькій. Під час примірки Петра каже, що любить усе безкоштовне, після чого вони виходять із крамниці з речами, не заплативши за них. На вулиці Емілі заперечує, що так чинити не можна, і пропонує повернути вкрадене. Тоді українка відповідає: «Ти шо, здуріла? Я не можу такого зробити, мене ж за це депортують».

24 грудня Ткаченко заявив, що показаний образ українки є карикатурним та образливим. Він пообіцяв надіслати листа із зауваженнями на адресу стримінгової платформи.

Восени Netflix запустив українську версію, а також створив україномовні сторінки у Facebook та Instagram. Перший сезон «Емілі в Парижі» вийшов у жовтні 2020 року. Його автор — Даррен Стар, відомий створенням таких серіалів, як «Беверлі-Хіллз, 90210», «Мелроуз Плейс» і «Секс у великому місті».

Нове та Найкраще

6 537

786

676
1 050
Більше матеріалів