У Харкові знесуть «український Стоунхендж» вартістю 1,5 мільйона гривень

Влада Харкова збирається знести арт-об’єкт «Скіфська спадщина», який у соціальних мережах отримав неофіційну назву «український Стоунхендж». Про це повідомив мер Ігор Терехов.

За словами міського голови, людина, яка підписала документи про встановлення монумента, вже звільнена. Її ім’я не уточнюють. «Гроші, виділені на проєкт, не освоєні. Я заборонив сплачувати рахунки. Я та моя команда проєкту не бачили. Такий Стоунхендж нам не потрібен», — зазначив Терехов. Він додав, що місце облаштують, коли зрозуміють, що там можна зробити, «щоб це справді виглядало красиво та подобалося людям».

Проєкт «Скіфська спадщина» переміг у міській програмі «Бюджет участі» на 2021 рік, його вартість склала 1,48 мільйона гривень. Автор проєкту – Євген Кулик. Монумент встановили на пустирі за житловими будинками на вулиці Бібліка в Індустріальному районі. Комплекс складається з бетонних блоків заввишки до 2,6 метра, на які нанесені зображення скіфської тематики, а також рунічні та зодіакальні символи. У центрі споруди виставлені копії скіфських кам’яних баб.

За словами Кулика, проєкт реалізувала фірма-підрядник, назви якої він не пам’ятає. «Робота ще не завершена, вона має набути того вигляду, який був у проєкті. […] На всіх етапах люди дивилися проєкт, зауважень не було. Служби міської ради все контролювали», — цитує автора «Суспільне». Монументу повинні були надати жовто-золотистого кольору, але не встигли через морози, пояснив Кулик.

Нове та Найкраще

6 684

838

712
1 103
Більше матеріалів