Нідерландське видавництво вибачилося за книгу про зраду родини Анни Франк після критики

Нідерландське видавництво Ambo Anthos вибачилося за публікацію книги «Зрада Анни Франк», де згадується людина, яка нібито виказала родину єврейської дівчинки нацистам у 1940-х роках. Це сталося після критичних відгуків щодо методів дослідження, повідомляє The Guardian.

Книга «Зрада Анни Франк» канадської письменниці Розмарі Салліван вийшла 18 січня. Вона ґрунтується на шестирічному розслідуванні команди, до якої входили історики, ексагент ФБР Вінс Пенкок та інші експерти. Члени групи стверджували, що родину Франк зрадив нотаріус Арнольд ван ден Берг. Він був членом Єврейської ради Амстердама — органу, який проводив нацистську політику в єврейських районах під час окупації. Чоловік помер 1950 року.

Після виходу книги деякі історики та дослідники поставили під сумнів її центральну теорію. Зокрема, критики зазнали докази того, що Арнольд ван ден Берг мав доступ до місць, де ховалися євреї. У Ambo Anthos повідомили про припинення випуску нових накладів книги, доки не буде проведена додаткова робота. В електронному листі своїм авторам видавництво наголосило, що йому слід було зайняти більш критичну позицію. «Ми приносимо наші щирі вибачення всім, кого ця книга може образити», — йдеться у заяві.

Один із членів слідчої групи Пітер ван Твіск зазначив, що лист видавця став для нього великою несподіванкою, оскільки всі твердження у книзі були заздалегідь обговорені.

Анна Франк померла у лютому 1945 року в концтаборі Берген-Бельзен. Її щоденник був уперше опублікований у 1947-му і згодом перекладений у багатьох країнах. Він став одним із найвідоміших документів про злочини нацизму, у 2009-му його визнали об’єктом реєстру «Пам’ять світу» ЮНЕСКО.

Нове та Найкраще

6 544

788

679
1 051
Більше матеріалів