Два музеї у США уклали парі на результат Супербоулу. Тепер той, що програв, відправить картину іншому

Два американські культурні центри — Бібліотека Гантінгтона в Лос-Анджелесі та Художній музей Цинциннаті (CAM) уклали парі на результат Супербоулу, пообіцявши один одному передати на якийсь час картину художника Роберта Генрі у разі поразки своєї команди. Про це повідомляє Hyperallergic.

CAM запропонував колегам із Лос-Анджелеса як приз роботу Patience Serious (1915) — портрет дівчинки в синій сукні. Ті своєю чергою були готові вислати картину «Ірландська дівчина» (1927).

фінал Національної футбольної ліги

Фінальна гра відбулася 13 лютого. Перемогу здобула команда Los Angeles Rams, обігравши Cincinnati Bengals з рахунком 23:20. Під час матчу обидві інституції обмінювалися глузуваннями у твіттері, але у результаті музей Цинциннаті визнав поразку. «Це була відмінна гра, а підвищення ставок за допомогою мистецтва зробило її тільки кращою, — заявив представник CAM. — Наша картина із задоволенням проведе час на Західному узбережжі».

Ідею музейних ставок на результат Супербоулу запропонував у 2010 році журналіст-мистецтвознавець Тайлер Грін. Тоді команда New Orleans Saints перемогла у фіналі Indianapolis Colts, унаслідок чого картина Вільяма Тернера «П’ята кара єгипетська» (1800) вирушила з Художнього музею Індіанаполіса до Художнього музею Нового Орлеана. Відтоді це стало традицією.

Нове та Найкраще

6 677

833

711
1 100
Більше матеріалів