Фільм «Крихка пам’ять» про українського оператора вперше покажуть на кінофестивалі у Польщі

Світова прем’єра документального фільму «Крихка пам’ять» Ігоря Іванька відбудеться на міжнародному конкурсі 62-го Краківського кінофестивалю. Стрічка розповідає історію радянського й українського оператора Леоніда Бурлаки, який працював на Одеській кіностудії з середини 60-х. Про це повідомили у Держкіно.

Кілька років тому Леонід Бурлака раптово почав втрачати пам’ять через хворобу Альцгеймера. У цей час його онук Ігор, також кінооператор, знайшов на дачі під Одесою суттєво пошкоджений фотоархів діда. Через ці світлини, зняті протягом кількох десятиліть, документальна картина намагається врятувати життя Леоніда Бурлаки від забуття. Ігор переосмислює вплив радянської кіноіндустрії на його сім’ю та на країну в цілому й знаходить те, що поєднує його з дідом.

Зараз Леоніду Бурлаці 83 роки. Він зняв понад 40 прокатних фільмів і близько 20 телевізійних. Його найвідоміша операторська робота — картина Станіслава Говорухіна «Місце зустрічі змінити не можна» (1979). Як режисер у 1990-му Бурлака поставив короткометражний фільм «Ва-же-лі» («Ры-ча-ги»). Є членом Національної спілки кінематографістів України.

Читайте також: Розмиті спогади: Фотоархів оператора, який втрачає пам’ять

62-й Краківський кінофестиваль пройде офлайн з 29 травня до 5 червня, а також онлайн з 3 до 12 червня. Цього року в рамках події заплановані покази українських документальних фільмів із програми DOCU/УКРАЇНА київського фестивалю Docudays UA, який скасували через війну. Перегляд відбудеться у краківському кінотеатрі «Київ».

Нове та Найкраще

518

42

315
311
Більше матеріалів