Аукціон Christie’s продає українське мистецтво, збираючи кошти на гуманітарну допомогу

Аукціонний дім Christie’s організував благодійні виставки українського мистецтва у Лондоні та Нью-Йорку протягом квітня і травня. Зібрані від продажу кошти підуть організаціям, що підтримують Україну: Всесвітньому фонду памʼятників, «Лікарям без кордонів» та заснованій Шоном Пенном CORE. Цією ініціативою у Christie’s прагнуть підтримати відновлення та збереження української ​​культурної спадщини. Організатори очікують зібрати близько $1 мільйона.

Митці, твори яких представлені на виставках, так чи інакше пов’язані з Україною — народилися там, працювали або є сучасними художниками в українській діаспорі. Перша експозиція включає 86 авангардистських картин «одеських парижан» із колекції Якова Перемена. Серед них роботи Теофіла Фраєрмана, Амшея Нюренберга, Ісаака Маліка та Сигізмунда Олесевича.

Ще одна виставка присвячена роботам українських модерністів ХХ століття: Марії Синякової, Давида Бурлюка, Олександри Екстер, Олександра Богомазова та Володимира Баранова-Россіне.

В експозиції сучасних художників у діаспорі представлені 20 фото- і відеоробіт, зокрема світлини Бориса Михайлова із серії «Солоне озеро», фотографії Олени Ємчук із серії Mabel, Betty & Bette, графічні трафарети Анни Кулачек, а також знімки Ірини Лупу з її проєкту On Dreams and Screens. Ірина розповіла Bird in Flight, що на виставці буде дев’ять її робіт. «Маю за честь бути представленою у такій компанії. Куратор дуже мудро підійшов до вибору учасників цієї секції, взявши такі різні вікові групи», — каже фотографка. Курує виставку Пітер Дорошенко, виконавчий директор музею Dallas Contemporary та співорганізатор українського павільйону на Венеційській бієнале 2017 року.

У березні провідні аукціони світу, серед яких і Christie’s, скасували продаж російського мистецтва через війну в Україні. Пізніше стало відомо, що найбільші аукціонні доми візьмуть участь у міжнародному розслідуванні щодо активів російських мільярдерів, які потрапили під західні санкції.

Нове та Найкраще

6 398

741

637
997
Більше матеріалів