Фонд Енді Воргола виділив $50 тисяч на стипендії для українських художників

Американський фонд Енді Воргола (The Andy Warhol Foundation for the Visual Arts) виділив грант у розмірі $50 тисяч Українському мистецькому фонду екстреної допомоги (UEAF). Кошти підуть на створення стипендіальної програми для українських художників і діячів культури, щоб підтримати їхню роботу в умовах війни. Про це повідомили у громадській організації «Музей сучасного мистецтва», яка є одним із засновників UEAF.

У стипендіальній програмі візьмуть участь два десятки художників і художниць, яких обере операційна рада UEAF. Митцям нададуть тримісячну стипендію у форматі щомісячних благодійних виплат. Це стосується як тих, хто залишився в Україні, так і тих, хто був змушений виїхати через повномасштабне вторгнення РФ. Подати заявку на отримання допомоги можна на сайті фонду. В анкеті серед іншого треба вказати особисту інформацію, повідомити про свою потребу, а також назвати необхідну суму допомоги.

«Грант допоможе нам виконувати зобов’язання щодо забезпечення потреб розвитку української мистецької спільноти та видимості української культури в Україні та за кордоном», — підкреслили в UEAF. Там додали, що це перший в історії Фонду Енді Воргола прецедент фінансової підтримки проєктів за межами США.

Український мистецький фонд екстреної допомоги був створений у відповідь на військову агресію Росії проти України. Серед його засновників — ГО «Музей сучасного мистецтва», видання «Заборона», галерея The Naked Room і музейний комплекс «Мистецький арсенал».

Нове та Найкраще

288

26

41
74
Більше матеріалів