Скульптуру Джеффа Кунса продадуть на користь України

На аукціоні Christie’s 28 червня продадуть скульптуру Джеффа Кунса «Мавпа з повітряних куль (пурпурна)». Її оціночна вартість — від 6 до 10 мільйонів фунтів стерлінгів. Виручені кошти підуть на допомогу українцям, що постраждали внаслідок війни. Продаж ініціював Фонд Віктора Пінчука.

«Уособлюючи дитячу невинність та радість, Balloon Monkey (Magenta), яка подобається і дітям, і дорослим, є монументальним символом надії та солідарності з тими військовими та цивільними чоловіками, жінками та дітьми в понівеченій війною Україні, які зазнали жахливих втрат», — описують майбутній лот у фонді.

Balloon Monkey (Magenta)

«Мавпа з повітряних куль (жовта)» на виставці у Катарі, 2021 рік. На аукціоні Christie’s продаватимуть пурпурну версію роботи Кунса.

Зібрані кошти будуть направлені на допомогу важкопораненим військовим та цивільним громадянам, які потребують термінового протезування, лікування і реабілітації.

Артоб’єкт виставлять на площі Сент-Джеймс поруч зі штаб-квартирою Christie’s у Лондоні з 14 червня до 3 липня. Джефф Кунс схвалив продаж своєї роботи і висловив надію, що це приверне увагу до необхідності допомогти і підтримати український народ у цей складний час.

Джефф Кунс — американський художник, відомий своєю пристрастю до кітчу, особливо у скульптурі. Його роботи входять до числа найдорожчих творів сучасних художників. У 2013 році «Собаку з повітряних куль» Кунса продали за $58,4 мільйона.


Фото: AMMAR ABD RABBO / Qatar Museums / AFP

Нове та Найкраще

949

2 403

342
311
Більше матеріалів