Російський фотограф відтворив «Поцілунок» Клімта для збору коштів українським військовим

Російський фотограф Андрєй Кеззін, який мешкає у Берліні останні вісім років, відтворив класичну картину художника Густава Клімта «Поцілунок» (1909). Світлина зображає українського військового і його кохану. Прототипами пари стали харків’яни Юлія Сіренко та її чоловік Юрій. Метою проєкту є збір коштів для військовослужбовців бригади «Холодний Яр», в якій служить Юрій. Історію подружжя розповіло видання The Art Newspaper.

Останні десять років Андрєй Кеззін робив світлини, які він описує як «постмодерні копії Клімта». Уперше ідея створити воєнну версію «Поцілунка» прийшла до нього у 2014 році, коли Росія анексувала Крим. У той час фотограф із дружиною і двома дітьми жив у Санкт-Петербурзі. Через посилення агресивної риторики Кремля подружжя переїхало до Берліна.

Через вісім років, коли Росія вторглася в Україну, Кеззін вирішив реалізувати давню ідею. У Берліні він співпрацював з українською сценографкою Ксенією Казиміровою. Вона розповіла йому історію своєї близької подруги Юлії Сіренко, яка тоді гостювала у неї, та її чоловіка Юрія. Перед військовою агресією РФ пара якраз перебралася у нову квартиру в Харкові та готувалася віддати доньку у перший клас. З початком війни Юлія з дитиною і свекрухою виїхала до Берліна, а Юрій лишився вдома і згодом вступив до лав ЗСУ.

Через деякий час жінка повернулася до України і почала займатися краудфандингом — вона забезпечує військових автівками, радіостанціями, їжею та медикаментами. «Чоловік пише мені смс, коли ми можемо побачитися. Він повідомляє дату та місце, щоб я могла туди приїхати та провести з ним вечір», — каже Юлія.

Восьму річницю весілля Юлія та Юрій зустріли окремо. Однак вони отримали подарунок у вигляді фотографії, яка символізує їхнє кохання. Кеззін і Казимірова вирішили розповісти історію подружжя за допомогою мистецтва. Для створення знімка вони найняли двох моделей, схожих на Юлію та Юрія. На отриманому зображенні пара цілується під золотою ковдрою, стоячи у бараку з блакитними стінами. Поєднання кольорів відсилає до українського прапора. «Коли я побачила фото, то одразу впізнала себе. Ми з чоловіком стільки разів прощалися — і на кордоні, і в Україні, і коли він пішов в армію. Тож у нас було багато „останніх“ поцілунків, бо ми не знали, який із них насправді буде останнім», — згадує Юлія.

Принт знімка із підписом автора продається за €500, усі отримані кошти передають бригаді Юрія. Також у інстаграм-пості фотографа вказані реквізити Юлії Сіренко для безпосередніх пожертвувань на потреби українських військових.

Нове та Найкраще

3 691

35

32
291
Більше матеріалів