У Нью-Йорку скасували виставку про радянську архітектурну школу

Нью-Йоркський приватний коледж Cooper Union вирішив перенести виставку про ВХУТЕМАС — московську мистецьку й архітектурну школу радянського періоду. Приводом для цього стала стаття про недоречність популяризації російської культури під час військової агресії проти України, пише Dezeen.

Виставку «ВХУТЕМАС: Лабораторія авангарду, 1920—1930 рр.» планували відкрити 25 січня. Але цього дня навчальний заклад повідомив про перенесення події на невизначений термін. «Оскільки ця виставка проходила б у сучасних умовах, вона викликала занепокоєння та започаткувала повчальний діалог, — йдеться в заяві вишу. — Складність світового геополітичного ландшафту минулого року ускладнилася жахом безжальної та репресивної кампанії Росії, яку ми, люди та уряди в усьому світі, справедливо продовжуємо засуджувати».

Вищі художньо-технічні майстерні

Виставку скасували після виходу статті професора історії Нью-Йоркського університету Педера Анкера на сайті Archinect. У матеріалі від 21 січня автор назвав експозицію прикладом «м’якої сили», яка може зробити Росію більш привабливою для архітектурної спільноти та жителів Нью-Йорка. Також у статті Анкер стверджував, що кураторка виставки Анна Бокова пов’язана з російським президентом Владіміром Путіним. Після того як та назвала ці слова неправдою, коментарі Анкера про Бокову видалили з матеріалу.

Проти скасування виставки виступили сотні людей, які підписали відповідний лист. Його автори наголошують, що серед викладачів і студентів ВХУТЕМАС були уродженці України, зокрема художники Натан Альтман, Ольга Дейнеко, Казимир Малевич та інші.

За словами деканки коледжу Гейлі Ебер, саме дебати навколо статті призвели до рішення перенести подію. «Тут йдеться не про цензуру чи стирання історії, як дехто стверджує, — каже вона. — Ці дві концепції суперечать ідентичності та місії Cooper Union».

Коледж Cooper Union був заснований у 1859 році американським промисловцем Пітером Купером. Навчальний заклад має три відділення: Школа архітектури Ірвіна Чейніна, Школа мистецтв та Інженерна школа Альберта Неркена.

Нове та Найкраще

138

192

1 092
122
Більше матеріалів