Nike відмовився від співпраці з художником Томом Саксом, якого звинуватили у непристойній поведінці
Виробник спортивних товарів Nike відмовився від колаборації з американським художником Томом Саксом, пише ArtNet. У березні колишні колеги звинуватили митця у створенні «дестабілізуючої та страшної» атмосфери в його робочій студії.
Сакс співпрацював із Nike протягом тривалого часу. У 2012-му вони випустили лімітовану серію кросівок Mars Yard, чергова версія яких мала вийти цього року. Але, судячи з усього, її скасували. «Зараз ми не працюємо зі студією Тома і не плануємо жодних релізів», — сказав представник бренду.
Художник уже вибачився перед колишніми співробітниками. «Останні кілька місяців були часом запізнілих роздумів, — зізнався він. — Це було боляче, але життєво важливо. Я глибоко шкодую, якщо хтось коли-небудь відчував на собі відсутність підтримки, безпеки і реалізації у моїй студії, — але очевидно, що так було».
The rumors are true: Tom Sachs and Nike are currently over.
— highsnobiety (@highsnobiety) May 9, 2023
Highsnobiety reached out to representatives from both parties, and we can confirm that the partnership has ended.
Read more: https://t.co/LMY64z7PQ7 pic.twitter.com/ubrNv7JUEn
Скандал виник у березні, коли ексколеги Сакса на умовах анонімності розповіли про його неадекватну поведінку. За їхніми словами, митець неодноразово робив недоречні коментарі щодо статі та зовнішнього вигляду працівників, кидав у них різні предмети, називав сховище в підвалі «кімнатою для зґвалтувань», ходив студією у спідній білизні та обзивав співробітників «аутистами», «відсталими» й «с*ками». Також один зі співробітників Nike скаржився на те, що Сакс з’являвся на зустрічі в Zoom майже повністю голим.
«Це виглядало так, ніби він робить усе можливе, щоб посіяти дискомфорт і показати, наче він геній, — розповідав один із колишніх керівників студії. — Багато людей знають про його жорстокість, але мистецький світ такий крихітний, і всім просто наплювати».
Том Сакс найбільш відомий своїми саморобними скульптурами. Його улюбленим терміном є «бриколаж», що означає мистецтво створення об’єктів із підручних матеріалів. Роботи митця зберігаються у провідних музеях світу.