Бельгійська фотографка зняла все своє майно для проєкту — вийшло майже 13 тисяч предметів

Бельгійська фотографка Барбара Івайнс за чотири роки зняла все майно у своєму домі — 12 795 речей. «У мене немає нічого особливого. Я звичайна людина зі звичайним майном, але воно символізує життя, і в цьому теж є краса», — пояснила вона мету проєкту в коментарі Artnet.

У проєкті Івайнс «Каталог» зібрано все, що можна знайти у звичайній квартирі: засоби для чищення, туалетний папір, посуд, пігулки, вішаки, шкарпетки, інструменти, спідню білизну, одяг. Але серед побутових речей трапляються й більш особисті, наприклад іграшка, яку авторка обожнювала в дитинстві. Або предмети, що зазвичай тримають подалі від гостей: лубрикант, презервативи та антидепресанти.

Ідея серії прийшла до Івайнс після розлучення, коли постала необхідність знову переїжджати — водинадцяте. Фотографка захотіла перерахувати, скільки врешті-решт вона має речей, а також критично поглянути на ідеальні зображення їжі й домівок з інстаграма. Іноді знімати майно було непросто. Так, Івайнс довелося чесно сфотографувати вібратор, знімок щелепи і білизну із дірками.

Після закінчення серії авторка зробила висновок, що могла б без жалю позбутися більшості з того, що її оточує, хоча раніше про це не замислювалася. А найціннішою річчю в домі назвала жоржину, збережену в баночці з формаліном.

Фотокнига «Каталог» Барбари Івайнс вийшла у видавництві Delpire & Co.


Фото: katalog-barbaraiweins.com

Нове та Найкраще

6 687

838

712
1 103
Більше матеріалів