Charlie Hebdo засудили за карикатуру на Меган Маркл з відсиланням до загибелі Джорджа Флойда

Французький сатиричний журнал Charlie Hebdo розкритикували у мережі після того, як він випустив карикатуру на Єлизавету II і Меган Маркл, повідомляє CNN. На малюнку «Чому Меган залишила Букінгем» зображена королева, яка коліном упирається в шию герцогині Сассекської. Дружина принца Гаррі вимовляє фразу: «Тому що я більше не могла дихати!», що є відсиланням до загибелі темношкірого американця Джорджа Флойда. Чоловік був убитий поліцією під час затримання в Міннеаполісі у травні 2020 року. Це спровокувало масові протести під гаслом Black Lives Matter не тільки у США, але і в інших країнах світу.

Карикатура з’явилася в журналі через тиждень після того, як принц Гаррі та Меган Маркл дали інтерв’ю Опрі Вінфрі. Герцогиня розповіла, що, будучи членом королівської сім’ї, замислювалася про самогубство, а її сина Арчі позбавили титулу і охорони ще до народження. Найскандальнішим моментом бесіди стало звинувачення в расизмі — за словами Маркл, деякі особи при дворі переживали через те, наскільки темною буде шкіра правнука королеви.

Хоча герцогиня не назвала конкретних імен, тема викликала суспільний резонанс, спричинивши активні дискусії не тільки в соцмережах, але також у ЗМІ та уряді Великої Британії. У Букінгемському палаці пообіцяли обговорити проблему у приватному порядку і підкреслили, що Гаррі, Меган і Арчі завжди будуть членами родини, яких усі люблять. «Ми абсолютно не расистська сім’я», — коротко прокоментував інцидент принц Вільям.

«Карикатура Charlie Hebdo, присвячена тому, що Меган пішла з королівської родини, показує монархиню, яка впирається коліном у шию Меган, а вона у відповідь каже: „Я не можу дихати“ (описуючи свій досвід життя при дворі). Без смаку і шокуюче. Припустима подібна сатира у вільному суспільстві чи ні?»

«Королева в ролі вбивці Джорджа Флойда ламає шию Меган, яка говорить, що не може дихати? Це не розсуває кордони, нікого не змушує сміятися і не кидає виклик расизму. Це образливо в усіх відношеннях», — підкреслює виконавча директорка центру з питань расової рівності Runnymede Trust Халіма Бегум.

Представники королівської родини, а також герцога і герцогині Сассекських відмовилися коментувати ілюстрацію Charlie Hebdo, відомого своїми неполіткоректними і суперечливими обкладинками. У 2015 році дванадцять співробітників видання загинули від рук терористів через публікацію карикатур на пророка Мухаммеда, але це не зупинило редакцію. У листопаді 2020-го команда Charlie Hebdo відреагувала на серію нападів у Франції карикатурою із зображенням танцівниць кабаре, які тримають у руках власну голову, а пізніше присвятила сатиричну обкладинку президенту Туреччини Реджепу Ердогану.

Нове та Найкраще

8 871

1 202

973
1 462
Більше матеріалів