У Китаї оголосили конкурс на 10 найбільш «потворних» будівель країни

Архітектурна платформа archcy.com закликала жителів Китаю обрати десять найбільш «потворних» будівель у країні. Конкурс проходить уже водинадцяте і покликаний нагадати про відповідальність архітекторів перед суспільством, повідомляє The Guardian.

Платформа співпрацює з провідними китайськими студіями і критиками. Рейтинг став особливо актуальним після того, як у квітні Національна комісія з розвитку і реформ КНР заборонила зведення «потворних» будівель. Влада зобов’язала забудовників робити об’єкти «доречними, екологічними і приємними для очей», хоча в документі немає уточнень, що саме мають на увазі під «потворною» архітектурою.

У зв’язку з прийняттям постанови користувачі популярної китайської соціальної мережі Weibo почали обмінюватися фотографіями будівель, які вважають украй невдалими. Пости з хештегом #BanningUglyArchitecture набрали більше 170 мільйонів переглядів.

Поки щорічний рейтинг «потворних» будівель очолюють ворота Чжецзянського університету, створені на пожертвування випускників. Споруда складається з шести колон і п’яти арок і, на думку студентів, абсолютно не відповідає своєму призначенню. Також до списку увійшли скляний міст із провінції Сичуань, який у народі називають «Ласкаво просимо до пекла», церква у формі скрипки, розташована у місті Фошань, готель у Маньчжурії заввишки 72 метри, стилізований під матрьошку, і центр для дітей у Сіані, що імітує форму килима-літака. Фіналісти конкурсу стануть відомі у грудні 2021 року.

Нове та Найкраще

6 476

766

654
1 030
Більше матеріалів