Нідерландський депутат порівняв вакцинацію з Голокостом — твіти зажадали видалити через суд

Нідерландський депутат правого крила Тьєррі Боде опублікував серію твітів, у яких порівняв вакцинацію від COVID-19 та карантинні обмеження з Голокостом, повідомляє BBC. Лідер партії «Форум за демократію» заявив, що невакциновані люди є «новими євреями», а ті, хто не бажає визнавати їхніх прав, — «нові нацисти».

У листопаді депутат розкритикував рішення уряду Нідерландів заборонити громадянам, які не отримали дві дози вакцини, відвідувати деякі громадські місця, включаючи ресторани, спортзали й кінотеатри. Боде порівняв такі заходи з нацистськими переслідуваннями. Депутат розмістив на сторінці зображення концентраційного табору з підписом: «Як можна не помітити, що історія повторюється?»

Публікації привернули увагу користувачів мережі, які пережили Голокост, та представників єврейських груп. Вони звернулися до суду з вимогою заборонити скандальні твіти Боде. Суддя ухвалив, що публікації мають бути видалені з твіттера протягом 48 годин, інакше депутату доведеться щодня виплачувати штраф у розмірі €25 тисяч, оскільки його слова ображають жертв Голокосту та їхніх родичів.

Єврейські організації звинуватили Боде у применшенні трагедії Голокосту. Адвокат політика у свою чергу наполягав на тому, що депутат не мав наміру нікого образити, а лише хотів попередити громадськість, що буде, якщо виключити невакцинованих людей із соціуму. Боде не погоджується з рішенням суду і планує подати апеляцію.

Нове та Найкраще

6 679

834

711
1 101
Більше матеріалів