Міністр охорони здоров’я Чехії прийшов до ресторану без маски. Влада просить його подати у відставку

Журналісти сфотографували міністра охорони здоров’я Чехії Романа Примулу в одному із закритих ресторанів Праги. Більше того, міністр перебував у закладі без маски. Про це повідомляє «Європейська правда» з посиланням на чеське видання iDnes. Разом з Примулою в ресторані були й інші чеські політики, зокрема глава партії ANO Ярослав Фалтінек.

Сьогодні на інцидент відреагував прем’єр-міністр Чехії Андрій Бабиш. «Ми не можемо рекомендувати воду, а самі пити вино, — заявив він. — Я вважаю, що міністр без зайвих слів повинен подавати приклад. Тому я попросив його піти у відставку. Якщо він цього не зробить, я його звільню». За конституцією Чехії, міністра може звільнити президент за рекомендацією прем’єр-міністра. Якщо ж міністр подає у відставку сам, президент може її не прийняти.

На початку тижня Примула оголосив про посилення карантинних заходів у Чехії. Жителі країни знову повинні носити маску у громадських місцях і працювати дистанційно, а з публічних закладів відкритими залишаться тільки продуктові магазини і аптеки. Рішення пов’язане з різким стрибком захворюваності на COVID-19. Вчора, 22 жовтня, кількість заражених у Чехії збільшилася на 15 тисяч осіб. У минулі вихідні у Празі пройшли протести проти коронавірусних обмежень. Поліція застосувала до мітингувальників сльозогінний газ і водомети.


Фото: Lukas Kabon / ANADOLU AGENCY / ANADOLU AGENCY VIA AFP

Нове та Найкраще

6 661

825

708
1 093
Більше матеріалів