Нейромережу DALL-E навчили «домальовувати» відомі картини

Компанія neural.love створила розширені версії картин «Мона Ліза» Леонардо да Вінчі, «Дівчина з перловою сережкою» Яна Вермера та ікони «Христос Пантократор», що знаходиться у Сінайському монастирі, за допомогою нейронної мережі DALL-E, повідомляє Vice. Раніше технологію, розроблену американською дослідницькою лабораторією OpenAI, також використовували для перетворення текстових запитів на сюрреалістичні зображення.

Експеримент neural.love почався зі спроби відтворити незавершений портрет Джорджа Вашингтона, зображений на доларовій банкноті. Штучний інтелект аналізує різні елементи картини, після чого алгоритм визначає, які ділянки треба «продовжити». Щоб полотна виглядали максимально реалістично, DALL-E давали текстові підказки.

Доповнена версія картини «Мона Ліза». Фото: neural.love
Доповнена версія картини «Дівчина з перловою сережкою». Фото: neural.love

«Це схоже на клавіатуру вашого телефона, що намагається вгадати, яке наступне слово ви хочете ввести, і пропонує його. Штучний інтелект намагається завершити зображення на основі наданих вихідних пікселів, а текстова підказка допомагає керувати процесом», — підкреслює генеральний директор neural.love Денис Ширяєв.

Раніше машинне навчання вже використовували для роботи з відомими творами мистецтва. У 2021 році команда Рейксмузеуму зробила цифрову реконструкцію картини Рембрандта «Нічна варта» за допомогою штучного інтелекту.

Нове та Найкраще

6 127

629

564
906
Більше матеріалів