Дружину мексиканського наркобарона Ель Чапо заарештували за звинуваченням у наркоторгівлі

22 лютого у штаті Вірджинія заарештували дружину наркобарона Хоакіна Гусмана, більш відомого як Ель Чапо, повідомляє Reuters. У 2019 році злочинця екстрадували з Мексики до США, де засудили до довічного ув’язнення без права на дострокове звільнення. 31-річну Емму Коронел Айспуро звинувачують у тому, що вона допомагала чоловікові керувати наркокартелем Сіналоа з тюремної камери. Жінку затримали в Міжнародному аеропорту Вашингтон Даллес.

Міністерство юстиції США підозрює Айспуро у змові з метою поширення на території країни героїну, кокаїну, марихуани і метамфетаміну. У письмових свідченнях, які додаються до звинувачення, також докладно описана причетність жінки до втечі Ель Чапо з мексиканської в’язниці Альтіплано у 2015-му і другої спроби 63-річного наркобарона сховатися від влади у 2016 році, до того, як його екстрадували до США. Свідок обвинувачення стверджує, що йому заплатили $1 мільйон за допомогу в організації втечі, що виявилася невдалою.

Уточнюють, що в Мексиці жінка не перебуває в розшуку і Федеральне бюро розслідувань США діяло самостійно. За даними ФБР, Айспуро, яка вийшла заміж за злочинця у 2007 році, передавала картелю повідомлення від Ель Чапо після його арешту у 2014-му і допомагала чоловікові дистанційно контролювати діяльність Сіналоа.

Справа Коронел — найгучніше затримання мексиканського громадянина за звинуваченням у наркоторгівлі у США після арешту колишнього міністра оборони Мексики Сальвадора Сьєнфуегоса в жовтні. Інцидент вніс напругу у відносини Вашингтона і Мехіко, але за місяць з політика зняли звинувачення.

Нове та Найкраще

6 194

652

581
932
Більше матеріалів