У Харкові залишать вулицю Пушкінську, а радянську символіку на держустановах замінять на герб міста

У Харкові планують змінити близько 400 топонімів, пов’язаних із Радянським Союзом і Росією, однак вулиця Пушкінська та однойменна станція метро до цього списку не ввійшли.

«У чому винен Пушкін? Що народився Путін? Тим більше Пушкін — всесвітньо відомий поет, так само, як і Лермонтов. Є й інші видатні поети, письменники, художники. Не треба усіх під один гребінець… Ми вчилися на чудових поемах Пушкіна і Лермонтова. І Пушкінська залишиться Пушкінською», — підкреслив мер Харкова Ігор Терехов.

Також на фасаді Харківської міської ради пропонували залишити радянський герб із серпом і молотом. Депутатка Галина Куц надіслала до юридичного департаменту звернення про необхідність демонтажу радянської символіки, проте отримала відмову. У документі зазначили, що будівля є пам’яткою архітектури та знаходиться на державному обліку, тож прибрати атрибутику не можуть.

Однак уже 1 липня міська влада Харкова почала процес демонтажу. Радянський герб планують замінити гербом Харкова. «Мер міста Ігор Терехов давно прийняв рішення про те, що символіки неіснуючої радянської України на фасаді будівлі не буде», — зазначив речник міської ради Юрій Сидоренко.

Нове та Найкраще

3 682

35

32
291
Більше матеріалів